Liisk andis valimisnimekirjade esimese positsiooni Parempoolsetele

{{1674561900000 | amCalendar}}

Vabariigi valimiskomisjon registreeris teisipäeval kandidaadid riigikogu valimisteks ning reastas liisuheitmise teel parteide valimisnimekirjade järjekorra.

Riigikokku kandideerib üheksa erakonda ja kümme üksikkandidaati. Valimiskomisjon jättis registreerimata üksikkandidaadina kandideerida soovinud Meelis Kaldalu, kuna tal oli kautsjon tasumata.

Liisuheitmise tulemusel tekkinud järjekord: Parempoolsed, Eestimaa Rohelised, Isamaa, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, Eesti 200, Reformierakond, Keskerakond ja Eestimaa Ühendatud Vasakpartei.

Üksikkandidaatide järjekord: Teho Paulus (Lääne-Virumaa), Alar Kookmaa (Harju- ja Raplamaa), Andres Laiapea (Järva- ja Viljandimaa), Indrek Nicholas Nurmberg (Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosa), Mihhail Stalnuhhin (Ida-Virumaa), Tarmo Kalde (Lääne-Virumaa), Argo Mõttus (Võru-, Valga- ja Põlvamaa), Vladas Radvilavičius (Harju- ja Raplamaa), Vello Kookmaa (Harju- ja Raplamaa) ja Sergei Svjatušenko (Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosa).

Vastavalt valimisseadusele võivad kandidaadid kolme päeva jooksul pärast registreerimist esitada kandideerimisest loobumise avalduse.

Riigikogu valimisnädal on 27. veebruarist 5. märtsini. 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: