Keskerakonna toetus möödus nädalases võrdluses EKRE-st

Martin Helme ja Jüri Ratas.
Martin Helme ja Jüri Ratas. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Kui võtta aluseks konkreetselt eelmisel nädalal läbi viidud Norstati 1000 vastajaga küsitlus, möödus Keskerakonna toetus üle pika aja EKRE omast.

Norstat mõõdab igal nädalal erakondade toetusi, küsitledes selleks ca 1000 inimest peamiselt telefoni teel. Tulemused esitletakse viimase nelja nädala keskmisena (kokku seega ca 4000 vastajat), mis eemaldab iga-nädalased kõikumised.

Kolmapäeva hommikul avaldatud küsitluse järgi on EKRE ja Keskerakonna toetuste vahe vähenenud - viimase nelja nädala keskmisena toetas EKRE-t 21,3 protsenti ja Keskerakonda 18 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Kui aga võtta konkreetselt eelmisel nädalal (17.-23. jaanuaril) tehtud 1000 vastajaga küsitlus, õnnestus Keskerakonnal üle pika aja EKRE-t edestada. Keskerakonda toetas 21,3 protsenti ja EKRE-t 18,4 protsenti.

Sama küsitluse järgi oli eelmisel nädalal Reformierakonna toetus 31,7 protsenti, Eesti 200-l 12,5 protsenti, Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal 7,7 ja Isamaal vaid 5,4 protsenti.

Norstatilt uuringut telliv Ühiskonnauuringute Instituut toob välja, et kui nelja nädala keskmist arvestava küsitluse puhul ei üle statistiline viga 1,55 protsendi piiri, siis iganädalase küsitluse puhul on maksimaalne viga kuni 3,1 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: