Reinsalu palus Narval lõpetada Vene konsulaarteenuseid osutava MTÜ toetus

{{1674749340000 | amCalendar}}
Narva linnavalitsuse hoone
Narva linnavalitsuse hoone Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Välisminister Urmas Reinsalu palus Narva linnapeal Katri Raigil lõpetada Vene konsulaarteenuseid osutava ühingu abistamine. Narva oli varem teatanud, et annab MTÜ kasutusse tasuta ruumid.

"Helistasin Narva linnapeale ja palusin linnal selline Venemaa konsulaarmissiooni ruumidega abistamine lõpetada. Eesti sulges Venemaa peakonsulaadi Narvas protestiks Butšas ja Irpinis toime pandud kuritegudele. Välisministeerium selgitab Vene saatkonnale Eestis kehtivaid ühekordsete konsulaarmissioonide läbiviimise reegleid," teatas Reinsalu.

"Aktuaalne kaamera" vahendas kolmapäeval, et Narva linnavalitsus annab Vene kodanike ühingule konsulaarteenuste osutamiseks tasuta ruumid ning nõnda aidatakse inimesi, kes vanuse või halva tervise tõttu ei jaksa Tallinnas Vene saatkonnas dokumente vormistamas käia.

Reinsalu märkis varem saadetud kommentaaris, et riikidel on õigus täita Eestis konsulaarülesandeid ka väljaspool Tallinna, korraldades selleks ühekordseid konsulaarmissioone. "Ühekordse konsulaarmissioonina määratleb Eesti selliseid konsulaartegevusi, mis toimuvad väljaspool saatkonda mitte tihedamini kui kord kuus, kahel järjestikusel päeval. Välisministeerium annab Venemaa saatkonnale Tallinnas üle ka sellesisulise selgitava noodi ja jälgib sellest kinnipidamist," ütles välisminister.

Raik lükkas Reinsalu ettepaneku tagasi

Narva linnapea Katri Raik lükkas tagasi välisminister Urmas Reinsalu ettepaneku lõpetada tasuta abi andmine Narva MTÜ-le, vahendas ERR-i venekeelne portaal.

"Arutasime olukorda välisminister Urmas Reinsaluga. Ta oli seisukohal, et linn ei peaks aitama Venemaa saatkonna konsulaarteenustega ja peaksime selle ära lõpetama. Minu vastus on, et me ei vaata seda otsust üle. See on linnavalitsuse otsus. Meie linnas on 36 protsenti Venemaa kodanikud. Teoreetiliselt on iga kolmas inimene, keda tänaval kohtan, Venemaa kodanik. Nad elavad meie juures seaduslikult, nad saavad siin elada," rääkis Raik.

Vastavalt Narva linnavalitsuse tehtud otsusele saab raamatukogu ruume kasutada üks kord kuus Venemaa saatkonna konsulaarteenuste osutamiseks.

"See ruum anti konsulaarteenuste osutamiseks. Euroopa Liidu ja Venemaa suhete saatust seal ei räägita, poliitilist propagandat pole. Inimesed saavad lihtsalt oma dokumendid korda teha. Seda on vaja, sest me räägime vanadest inimestest. Minu arvates on selline lähenemine õige ja inimlik," ütles Raik.

Raamatukogu ruumide andmise otsus kehtib Raigi sõnul aprillini, kuni väljas on külm. "Siis arutatakse seda teemat uuesti," ütles linnapea.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: