Coop Eesti Keskühistu uueks juhiks saab Rainer Rohtla

{{1675143360000 | amCalendar}}
Foto: Coop

Alates 1. veebruarist alustab Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehena tööd Rainer Rohtla, kes juhtis eelmise aasta keskpaigani Baltikumi üht suurimat laologistika ja transpordi ettevõtet Via 3L gruppi ning varasemalt kullerettevõtet DPD Eesti.

Eesti suurim toidukauplustekett teatas, et on uue juhatuse esimehe otsinguil olnud alates oktoobrist.

Alates 1. oktoobrist 2019. aastal juhtis Coop Eesti Keskühistu tööd Alo Ivask, kes enne seda oli Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juht.

Coop Eesti Keskühistu nõukogu esimehe Väino Sassi sõnul sai uue juhi valikul otsustavaks Rainer Rohtla laiapõhjaline töökogemus nii Eesti kui rahvusvahelise suurettevõtte juhtimisel ning nende turuosade tõstmisel Eestis ja Baltikumis.

"Eestis on kokku umbes 750 toidukauplust ja neist ligi pooled ehk 320 kuuluvad Coop Eesti ühistutele, mistõttu tunnetan keskühistu juhina selgelt vastutust nii ühistute kui ka loomulikult enam kui poole miljoni Coopi kliendi ees," ütles Rohtla.

Olulise erinevusena rõhutas Rohtla, et erinevalt varasematest ettevõtetest on Coopi näol tegemist kogukondliku algatusega, mis on 120 aastaga kasvanud üle-eestiliseks.

Rohtlal on pikaajaline juhtimiskogemus laologistika ja rahvusvahelise transpordi ettevõttes Via 3L ja Euroopa ühe suurima kullerettevõtte DPD Eesti juhina. "Efektiivsed ja innovaatilised logistikalahendused on toidukaubanduse väga oluline lüli, mistõttu toob Rainer lisaks juhtimiskompetentsile Coopi juurde ka väärtuslikku logistikakogemust," lisas Sassi.

Coop plaanib avada uusi kauplusi, e-poode taasavada kavas ei ole

Coopile kuulub turuliidrina 25 protsenti Eesti jaekaubandusturust, Rohtla eesmärk on seda veelgi kasvatada, avades uusi kauplusi. Mullu suletud e-poode aga Tallinnas ja Harjumaal lähiajal taasavada pole plaanis.

"Kõik need piirkonnad, kus me oleme täna nõrgalt esindatud või ei ole tarbijale kõige parema tee ääres, et nendel oleks mugav meid külastada, seal me tahame kindlasti rohkem kohalolu kasvatada. Tallinn on see piirkond, kus Coop ei ole nii tugevalt esindatud, kui me tahaksime," ütles Rohtla "Aktuaalsele kaamerale". 

"Kindlasti tuleb 2023. aastal ka poode juurde Tallinnasse, aga selline agressiivsem kasv, seda ma ei oska veel täpselt öelda, millal me siis selle ette võtame," sõnas ta. Rohtla sõnul ei ole ettevõttel plaanis Tallinnas ja Harjumaal tänavu Coopi e-poodi taasavada, kuid tulevikus seda ei välista. 

Coop Eesti koosneb 18 kohalikust tarbijaühistust, kellele kuulub kokku 320 kauplust. 2021. aastal oli Coopi ühistute käive kokku 752 miljonit eurot, millega ollakse turuliider ligi 25 protsendiga. Coopis töötab üle 6000 inimese.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: