Tallinnas, Tartus ja Narvas tähistati Tartu rahu aastapäeva

{{1675344720000 | amCalendar}}

Tartu rahulepingu 103. aastapäeval meenutasid Eesti valitsusjuhid, Tallinna linnajuhid ja endised välisministrid Kadriorus Jaan Poska kuju juures rahukõneluste Eesti delegatsiooni juhti ja riigimeest. Tartus asetasid Vabadussõja mälestusmärgile pärga kaitseväe akadeemia esindajad.

Mälestustseremoonial osalesid samuti kaitseväe juhataja, Kaitseliidu ülem, Tallinna linnapea, Tallinna volikogu esimees ja Eesti Reservohvitseride Kogu.

Poska kuju juures toimunud üritusele järgnes endiste välisministrite lõunasöök Jaan Poska majas.

Tartus asetasid kaitseväe akadeemia esindajad pärja Vabadussõja mälestusmärgile, et tähistada Tartu rahulepingu sõlmimise 103. aastapäeva ning mälestada Vabadussõjas langenuid.

Mälestustseremoonial kõnelesid lisaks Kaitseväe Akadeemia ülemale ka Tartu linnapea Urmas Klaas, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning korp! Fraternitas Tartuensis esindaja vilistlane Mihkel Mikkelsaar.

Kaitseväe Akadeemia pärja toimkond asetas Emajõe ääres Kalevipoja vabadussamba jalamile pärja ning kadetid olid esindatud auvahtkonnas. Tartu rahu mälestussündmusel osalesid lisaks kaitsejõudude ja Tartu linnavalitsuse esindajatele ka üliõpilaskorporatsioonid.

Tartu rahu sõlmimist tähistasid ka Narva linnavõimude, õiguskaitse organisatsioonide ja linnaasutuste esindajad, asetades pärjad Vabadussõjas mälestussambale Narva Garnisoni kalmistul.

Tartu rahu tähistati ka Pärnus ja Kullamaal.

Eesti saatkond Moskvas käis Tartu rahu aastapäeva puhul Venemaa poolt rahulepingu allkirjastanud Adolf Joffe haual. Eesti suursaadik Moskvas Margus Laidre peab Venemaalt lahkuma 7. veebruariks.

Tartu rahuleping sõlmiti 2. veebruaril 1920 Eesti ja Nõukogude Venemaa vahel. Rahuleping lõpetas Vabadussõja ja Esimesest maailmasõjast alates kestnud sõjategevuse Eesti pinnal. Lisaks määrati rahulepinguga Eesti idapiiri ning sellega tunnustas Nõukogude Venemaa Eesti Vabariigi iseseisvust. 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: