Apple'i rahavoog vähenes esimest korda kolme ja poole aasta jooksul

Tim Cook
Tim Cook Autor/allikas: SCANPIX/AFP/BRITTANY HOSEA-SMALL

USA tehnoloogiafirma Apple avaldas oma viimase kvartali tulemused, ettevõtte rahavoog vähenes esimest korda kolme ja poole aasta jooksul.

Tarnehäired piirasid Apple'i nutitelefonide müüki. Hiinas kehtis sügisel veel karm koroonapoliitika, mis piiras ka iPhone'ide tootmist. 

Apple'i käive oli 2022. aasta viimases kvartalis 117,2 miljardit dollarit. Firma käive langes 2021. aasta sama perioodiga võrreldes 5,5 protsenti. Analüütikud eeldasid, et Apple'i rahavoog küündib 2022. aasta viimases kvartalis 121,1 miljardi dollarini. Firma kasum oli 30 miljardit dollarit, vahendas Financial Times

"Eeldame, et meie märtsi kvartali tulemused on sarnased nagu detsembri kvartali tulemused. Keeruliste tingimuste tõttu langeb tõenäoliselt Macide ja iPadide müük," ütles Apple'i juht Tim Cook. 

Ka teiste USA tehnoloogiahiiglaste tulemused jäid oodatust nõrgemaks. Oodatust parema tulemuse tegi ainult Facebooki omanikfirma Meta. 

Kiire inflatsiooni tõttu vähendavad tarbijad kulutusi ja ettevõtted kulutavad üha vähem raha digitaalse reklaami peale. Viimastel kuudel on suurkoondamisi teinud mitmed tuntud USA tehnoloogiaettevõtted. Apple proovib siiski kulutuste kärpimist veel vältida. 

Apple'i finantsjuht Luca Maestri ütles, et kui Hiinas poleks tarnehäireid olnud, siis oleks iPhone'ide müük viimases kvartalis ka kasvanud. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: