Siseministeerium moodustab oma eetikanõukogu

Eetikanõukogu hakkab juhtima Raivo Küüt.
Eetikanõukogu hakkab juhtima Raivo Küüt. Autor/allikas: Siseministeerium

Eesmärgiga rakendada ja kujundada siseministeeriumi valitsemisala teenistujate ühtset väärtuspõhist käitumisraamistikku ning lahendada sellest tingitud võimalikke väärtuskonflikte, otsustas siseministeeriumi kantsler Tarmo Miilits moodustada eetikanõukogu.

"Eetikanõukogu tugineb meie kultuuriruumi headele kommetele, tavadele, traditsioonidele ja üldtunnustatud moraalinormidele. Samuti lähtub eetikanõukogu avaliku teenistuse seaduse alusel kehtestatud ametnike eetikakoodeksist, siseministeeriumi ja valitsemisala asutuste väärtustest ja siseministeeriumi valitsemisala ülestest juhtimispõhimõtetest," selgitatakse kantsleri käskkirjas.

Eetikanõukogu on nõuandev organ, kes võib anda väärtuspõhise käitumise, olukorra või sellest tingitud konflikti lahendamise kohta nii üldisi soovitusi omal algatusel kui ka teenistuja ettepanekul.

Teenistuja saab pöörduda eetikanõukogu poole teda puudutavas küsimuses arvamuse saamiseks või teha eetikanõukogule ettepaneku üldise soovituse andmiseks. Kui teenistuja soovib, et eetikanõukogu ei teavitataks, kes on eetikanõukogu poole pöördunud, peab ta seda avalduses märkima.

Eetikanõukogusse hakkavad kuuluma siseministeeriumi rahvastiku ja kodanikuühiskonna asekantsler Raivo Küüt (eetikanõukogu esimees), justiitsministeeriumi õiguspoliitika asekantsler Heddi Lutterus, riigikantselei tippjuhtide kompetentsikeskuse juhataja Maria Kütt ning sisekaitseakadeemia arendusprorektor Triinu Kaldoja.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: