Iraan rajas salajase maa-aluse õhubaasi

Iraani uus maa-alune Oqab 44 õhubaas
Iraani uus maa-alune Oqab 44 õhubaas Autor/allikas: SCANPIX/ Iranian Army/WANA (West Asia News Agency)/Handout via REUTERS

Iraan teatas teisipäeval uue maa-aluse õhubaasi rajamisest. Iraan on väidetavalt enda mägedesse rajanud mitmeid selliseid õhubaase, millest saab vajadusel teha üllatusrünnakuid.

Iraani uudisteagentuur IRNA teatas, et riigi relvajõud on rajanud maa-aluse õhubaasi Oqab 44 (kotkas 44 eesti keeles). Uue õhubaasi avamisel osales Iraani maavägede peastaabi üle kindralmajor Mohammad Bagheri ning mitmed teised kõrged Iraani sõjaväelased.

Oqab 44 õhubaas on väidetavalt võimeline võtma vastu nii hävituslennukeid kui ka pommitajaid ning Iraani õhuväe droone. Õhubaasis on väidetavalt nii juhtimispunktid, angaarid, remondi- ja hoolduspunktid ning kütuserajatised.

Iraani IRNA uudisteagentuuri teatel on Oqab 44 üks mitmest õhubaasist, mis on Iraanis viimastel aastatel rajatud eri kohtadesse Iraani mägedes. Selliste baaside olemasolu võimaldab Iraanil teha üllatusrünnakuid ootamatul ajal ja ootamatus suunas, väitis IRNA.

Iraani relvajõudude ülem kindralmajor Abdolrahim Mousavi (paremal) ning Iraani maavägede peastaabi ülem kindralmajor Mohammad Bagheri (keskel) Iraani uues maa-aluses õhubaasis Autor/allikas: SCANPIX/Iranian Army office/AFP

Iraani meedia ei teatanud kui sügaval maa all või kus täpsemalt Oqab 44 Iraanis asub.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: IRNA

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: