X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Nädal toob nii pilvi kui ka päikest

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kuigi teisipäeval oli taevas pilvine, siis näeme sellel nädalal kindlasti ka pisut päikest.

Euroopas oli täna suurimaks ilmategijaks kõrgrõhkkond. See hoidis sajuta Inglismaa, Läänemeremaad ja Kesk-Euroopa ning mõju ulatus ka Itaaliasse ja Balkani poolsaarele. Kõrgrõhkkonnast põhjas ning lõunas toimetasid aga madalrõhkkonnad. Põhjas tõid need vihma, lörtsi ja lund Norrasse, lõunas Pürenee poolsaarele, Kreekasse ja Türki.

Homseks koondub meist lõuna pool asuva kõrgrõhuala kese Valgevene-Ukraina piirialale. See hoiab Läänemeremaades veel ilma valdavalt sajuta, kuid põhjapoolne madalrõhuala avaldab aina enam survet nii Skandinaaviale kui ka Eestile. Seega muutub ilm tuulisemaks, paiguti pudeneb pisut sademeid ning tuul kannab meile soojemat õhku. Ka neljapäeval pöörleb sama madalrõhkkond kaugel põhjas, kuid selle aktiivne lohk suundub üle Läänemere-maade ida poole, tuues kaasa sadu ja tugevneva tuule. Eestisse jõuab suurem sajuala reede ööseks.

Öö vastu kolmapäeva tuleb aga enamasti pilvine. Siin-seal sajab vähest lund, lörtsi ja vihma. Paiguti võib olla ka udu. Tuul puhub edelast 4-9, puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on -2 kuni +2, Kagu-Eestis kuni -6 kraadi. Kõikuvad temperatuurid toovad aga kaasa ka jäiteohu.

Hommik jätkub pilviselt. Mõnel pool sajab veidi lund, lörtsi või vihma ning jäiteoht püsib! Paiguti võib olla ka udu. Puhub edelatuul 4-9, puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur tõuseb Kagu-Eestis kuni -2 kraadini, mujal jääb 0 ja +2 kraadi vahele.

Ka päeval on taevas pilves ja mitmel pool sajab vähest vihma ning lörtsi, kohati ka lund. Jätkuvalt on jäiteoht. Puhub edelatuul 4-10, rannikul puhanguti kuni 14 m/s ning temperatuurinäit jääb 0 ja +3 kraadi vahele.

Nädala lõpp ilmamustrit oluliselt ei muuda. Neljapäev möödub sajuta, kuid reedel jõuavad üle Eesti mitmele poole lume ja lörtsipilved, mis püsivad ka nädalavahetusel. Õhutemperatuur on võrdlemisi sarnane nädala esimese poolega. Nii öösel kui ka päeval on temperatuur vahemikus -5 kuni +3. Vaid pühapäeva öösel võib temperatuur olla kuni -12 kraadi.

Kuna aga ilm soosib jää tekkimist, siis on õige aeg vaba aega sisustada justnimelt jääl.

Toimetaja: Mari Peegel

Allikas: AK

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: