Neljapäev tuleb muutliku pilvisusega ja peamiselt sajuta

Foto: Siim Lõvi /ERR

Neljapäev tuleb muutliku pilvisusega ja peamiselt sajuta, temperatuur jääb -1 ja 3 kraadi vahele.

Kolmapäeval ulatus Lääne- ja Kesk-Euroopast Venemaani kõrgrõhuvöönd. See tingis piirkonnas rahuliku ent mitmel pool uduse kuid sajuta ilma. Norra merelt liikus Teravmägedeni aktiivne madalrõhkkond, mille lõunaserv kattis Põhja-Euroopat. Šotimaal ja Norra rannikul oli päev seetõttu väga tormine.

Neljapäeval paikneb aktiivne madalrõhkkond kaugel põhjas Teravmägede lähistel, kuid selle lõunaserv laieneb üle Läänemeremaade. Edelatuul tugevneb, paisudes lausa tormiseks.

Öö vastu neljapäeva tuleb Eestis muutliku pilvisusega. Öö esimesel poolel sajab mitmel pool vähest lund, lörtsi ja vihma. On jäiteoht! Puhub mõõdukas, iiliti tugev edelatuul ning õhutemperatuur on -2 kuni 2 kraadi, Kagu-Eestis kuni -4 kraadi.

Neljapäeva hommik tuleb vahelduva pilvisusega ja sajuta. Puhub mõõdukas, iiliti tugev edelatuul ning külma on 0 kuni -6, Lääne-Eestis kuni üks soojakraad. 

Päev on muutliku pilvisusega ning peamiselt sajuta. Õhtul jõuavad vihma- ja lörtsipilved Loode-Eestisse, kust edasi kagu suunas liiguvad. Mandri sisealadel tuleb sadu alla lumena. Puhub edela- ja lõunatuul 8-12, puhanguti 17, saartel ja rannikul 12-17, puhanguti kuni 23 m/s. Termomeetrinäit jääb -1 ja 3 kraadi vahele.

Nädala teine pool tuleb pilves selgimistega. Tihedam sajuala jõuab Läänemerelt Eestisse ööl vastu reedet, mis edasi üle mandri levib. Oodata on nii lund kui lörtsi ning paiguti ka tuiskab. Päeva jooksul pilvkate hõreneb, tuul pöördub loodesse, kuid püsib tugevana.

Laupäeval tuleb lisaks lumele ka lörtsi ja vihma ning on jäiteoht. Pühapäeval olulist sadu enam oodata pole.

Kui reedene päev möödub plusskraadide saatel, siis ööl vastu pühapäeva langeb temperatuur keskmiselt lausa -9 kraadini. Esmaspäev toob siiski muutliku taevaga sajuta ilma, mil temperatuur taas plusspoolele tõuseb.

Kui homme saame suhteliselt raju tuult tunda, siis reedest hakkab see õnneks juba samm-sammult vaibuma.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: