Disney koondab 7000 töötajat

Robert Iger
Robert Iger Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/DAVID DEE DELGADO

USA meediafirma Disney teatas, et plaanib ettevõtte ümberkorraldamise raames koondada 7000 töötajat. Disney juhtkond plaanib ettevõttes anda rohkem võimu sisuloojatele.

Hiljuti sai Disney juhiks taas Robert Iger, kes plaanib firmas teha suuri muudatusi. Novembris vallandas Disney juhtkond Igeri eelkäija Bob Chapeki, vahendas The Wall Street Journal

"On aeg järjekordseks ümberkorralduseks," teatas Iger. 

Chapek lõi firmas osakonna nimega Disney Media and Entertainment Distribution (DMED), mida juhtis tema parem käsi Kareem Daniel. DMED otsustas, kuidas Disney levitab oma filme ja telesaateid. Iger vallandas Danieli kohe, kui oli taas üle võtnud Disney juhtimise. Nüüd saadab Iger ka DMED-i laiali. 

Iger koondab ettevõtte filmi- ja telestuudiod ning voogedastuse teenused Disney Entertainmenti allüksuse alla. Igeri sõnul aitab see "taastada otsese seose sisuloomise ja finantsotsuste vahel". 

Investorid tahavad, et Disney voogedastusäri hakkaks tootma kasumit. Alates 2021. aasta algusest on Disney aktsia hind langenud 40 protsenti.

"Voogedastusäri, mis kasvab, ei anna sellist kasumlikkust, mida televõrgud on aastakümneid andnud. Peame seda seisu veidi tasakaalustama," teatas Iger. 

31. detsembri seisuga oli Disney voogedastusplatvormil Disney+ 161, 8 miljonit klienti. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: