Jõhvi valla uus ametikoht tekitab hämmeldust

{{1676265120000 | amCalendar}}
Foto: Sergei Stepanov/ERR

Jõhvi vallajuhtide soov võtta tööle uus kultuuri- ja spordinõunik on kohanud opositsiooni vastuseisu, sest nähakse, et selle töö saaks ära teha ka olemasolevate inimestega.

Ajal, kui enamik omavalitsusi otsib kokkuhoiukohti, otsustas Jõhvi vallavalitsus hakata otsima inimest kultuuri- ja spordinõuniku kohale. Opositsioonis tekitas see hämmeldust, sest ainuüksi spordi valdkonnas on valla struktuurides olemas neli juhtivat ametikohta.

Jõhvi volikogu opositsiooni esindaja Aleksei Naumkini arvates oleks uus töökoht põhjendatud vaid juhul, kui vallakodanikele lubatud jäähall, jalgpallihall ja ujula oleks valminud. Neid aga pole tehtud.

"Ja see kõik tähendab seda, et viis inimest hakkab vastutama spordi eest, aga sport kahjuks ei arene," ütles Naumkin.

Jõhvis vastutavad spordivaldkonna eest kaks vallavalitsuse viiest liikmest kaks, neist üks vastutab konkreetselt spordiobjektide eest. Lisaks loodi eelmisel aastal valla spordiobjekte haldav allasutus Jõhvi Sport. Vallal on ka oma, 1989. aastast tegutsev spordikool.

Jõhvi vallavanem Maris Toomel tunnistas, et hoolimata mitme sporditöötaja olemasolust peab ta praegu lahendama mitmeid spordivaldkonna ülesandeid. Seega ta usub, et uuel ametnikul tööd jaguks.

"Leidsime, et meil on vallas puudu rahva tervisega tegelev spetsialist, kes paneks suurt rõhku ka ametnike liikumisele ja liikumisharrastusega tegelemisele," sõnas vallavanem.

Jõhvi ühe edukama spordiklubi, FC Phoenix juhi Sergei Ivanovi arvates tuleks efektiivsemalt tööle rakendada olemasolevad ametnikud.

"Uuel töökohal oleks jumet, kui võetakse tööle tõeline oma ala spetsialist, kes asendaks olemasolevaid sporditöötajaid. Kui olemasolevasse nimistusse lisatakse lihtsalt üks uus inimene, siis ei näe ma asjal mõtet," nentis Ivanov.

Jõhvi uue spordi- ja kultuurinõuniku otsimise konkurss kestab 20. veebruarini.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: