Mulluse tulu deklareeris nädalavahetusel veerand miljonit inimest

MTA e-keskkonnas sai tulusid deklareerida juba nädalavahetusel.
MTA e-keskkonnas sai tulusid deklareerida juba nädalavahetusel. Autor/allikas: Bhikku Amitha/Pixabay

Kuigi ametlikult saab tulusid deklareerida selle nädala kolmapäevast, oli juba läinud nädalavahetusel maksu- ja tolliameti (MTA) tulude deklareerimise e-keskkond avatud. Varajast võimalust oma tulusid deklareerida kasutas 250 000 inimest, teatas EMTA.

"Tuludeklareerimine ei ole rahva suus asjata eestlaste rahvusspordiks tituleeritud, kõige rohkem külalisi saabub e-MTAsse kohe kui info avalikuks saab ehk deklaratsiooni avamise esimesel päeval," ütles MTA meediasuhete spetsialist Kertu Laadoga. 

Deklaratsioonide esitamise intensiivsus on võrreldav eelmiste aastatega. "Ka eelmisel aastal avasime e-keskkonna ametlikule deklareerimisperioodile eelnenud nädalavahetusel ja esmaspäeva hommikul kella 11 oli esitatud 231 000 tuludeklaratsiooni," ütles Laadoga.

Tänavu on oodata ligikaudu 753 000 deklaratsiooni.

2022. aasta tulusid on aega deklareerida 2. maini. Neile, kelle puhul ei teki vajadust kontrolliks või ei ole vaja esitada lisaandmeid, hakatakse enammakstud tulumaksu tagastama alates 28. veebruarist ja paberdeklaratsiooni esitajatele alates 17. märtsist. Tagastamise kiirus ei sõltu sellest, kas deklaratsioon esitati süsteemi avamise esimestel tundidel või tehakse seda sellel nädalal.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: