Tai kehtestab 1. juunist turistimaksu

Turistid Mai Khao rannal Phuketi provintsis Tai kuningriigis
Turistid Mai Khao rannal Phuketi provintsis Tai kuningriigis Autor/allikas: SCANPIX/TOHLALA/AFP

Tai kuningriigis hakkab 1. juunist kehtima uus turistimaks, mille jõustumist varem mitu korda edasi lükati. Maismaad pidi Taisse saabunud turistid peavad hakkama maksma 150 tai bahti ning läbi lennujaamade saabunud turistid 300 bahti.

Tai valitsus kiitis teisipäeval heaks otsuse, mille kohaselt nõutakse edaspidi kõikidelt väliskülalistelt 150 kuni 300 Tai bahti suurust turistimaksu, teatasid Interfax ja The Independent. 150 bahti on umbes neli eurot.

Uus turistimaks hakkab kehtima 1. juunist ning seda ei pea maksma isikud, kes sisenevad Tai kuningriiki diplomaatilise passi või tööloa alusel. Samuti ei nõuta tasu maksmist laste eest, kes on nooremad kui kahe aastased ning kolmandatesse riikidesse minevatelt reisijatelt, kes viibivad Tais vähem kui päeva.

150 Tai bahti hakatakse küsima neilt, kes saabuvad riiki maismaa ning 300 bahti neilt, kes saabuvad lennujaamade kaudu.

Tai turismi ja spordi minister Phiphat Ratchakitprakarn kinnitas ajakirjanikele, et uue turistimaksu abil hakatakse arendama kodumaist turismi ning kindlustussüsteemi väliskülalistele.

Tai valitsus kaalus ka varem turistimaksu kehtestamist, kuid tollal lükati selle jõustamine turismisektori vastuseisu tõttu mitu korda edasi.

2022. aastal saabus Tai kuningriiki 11,8 miljonit inimest ning eeldatavalt külastab 2023. aastal riiki ligikaudu 25 miljonit inimest. Turistid kulutasid Tais olles vähemalt 2,38 triljonit Tai bahti.

The Independent juhtis tähelepanu, et ka Hispaania linn Barcelona kavatseb oma turistimaksu tõsta. Veneetsias aga peatati turistimaksu sissenõudmine koroonapandeemia ajal.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Interfax, The Independent

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: