Šoti esimene minister Sturgeon astus tagasi

Šotimaa pikaaegne esimene minister Nicola Sturgeon
Šotimaa pikaaegne esimene minister Nicola Sturgeon Autor/allikas: SCANPIX/Jane Barlow/PA Wire/Pool via REUTERS

Šotimaa omavalitsuse esimene minister Nicola Sturgeon astub ametist tagasi. Sturgeon jääb ametisse üleminekuperioodiks, kuniks leitakse talle ametijärglane. Nicola Sturgeon on olnud Šotimaa esimene minister kaheksa aastat.

Šotimaa omavalitsuse esimene minister (first minister of Scotland) Nicola Sturgeon teatas ametist tagasi astumisest Šoti rahvuspartei pressikonverentsil Edinburghis, vahendas BBC. Sturgeon on olnud Šotimaa esimene minister kaheksa aastat.

Nicola Sturgeon ei lahku oma ametist kohe, vaid jääb Šotimaa esimeseks ministriks üleminekuperioodi ajaks, mil talle otsitakse ametijärglane. Ühe Sturgeonile lähedal seisva allika kinnitusel sai Šoti esiministril oma ametist villand.

Nicola Sturgeon valiti esimest korda Šoti parlamenti 1999. aastal ning temast sai Šoti rahvuspartei asejuht 2004. aastal. Sturgeon valiti Šotimaa esimeseks ministriks 2014. aastal, kui ametist lahkus Alex Salmond, kelle ametiajal Šoti iseseisvusreferendum kaotati.

Šoti rahvuspartei korraldab järgmisel märtsil erikonverentsi, et arutada, kas järgmised üldvalimised peaksid olema sisuliselt iseseisvusreferendum. Seda ideed on propageerinud tugevalt Nicola Sturgeon. London pole lubanud Šotimaal uut iseseisvusreferendumit korraldada ning paljud Briti valitsuse liikmed on rõhutanud, et 2014. aasta referendum oli võimalus, mis määras Šotimaa ja Briti valitsuse seosed terveks inimpõlveks.

Šotimaa ja Briti keskvalitsuse suhted pingestusid tugevalt pärast 2016. aastat, mil Suurbritannia napilt pooldas Euroopa Liidust lahkumist. Šotimaal samas toetas enamik inimesi Euroopa Liitu jäämist.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: BBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: