Tähtajaliste hoiuste intressid kasvasid aasta lõpus kiiresti

Raha.
Raha. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Mullu neljandas kvartalis jõudis kuni aastase tähtajaga hoiuste intressimäär viimase kuue aasta kõrgeimale tasemele, kodumajapidamistel oli see 1,41 protsenti ja mittefinantsettevõtetel 1,71 protsenti.

Üle aastase tähtajaga hoiuste intressimäär oli kodumajapidamistel 2,38 protsenti ja ettevõtetel 2,47 protsenti, teatas Eesti Pank.

Kodumajapidamistelt kaasatud tähtajalistest hoiustest moodustasid kuni aastase tähtajaga hoiused ligi 86 protsenti, ettevõtetel 96 protsenti.

Uute tagatisega eluasemelaenude intressimäär kerkis viimase 12 aasta kõrgeimale tasemele ehk 3,78 protsendini, mis on 1,5 protsendipunkti enam kui eelnevas kvartalis. Euroala rahaloomeasutuste tagatisega eluasemelaenude keskmine intressimäär oli detsembris 2,8 protsenti ehk 0,09 protsendipunkti võrra kõrgem kui eelmisel kvartalil.

Eluasemelaenude intressimäär on Eestis olnud viimased kuus aastat keskmiselt 0,56 protsendipunkti võrra kõrgem euroala keskmisest näitajast.

Tarbimislaenude ja liisingute intressimäär oli neljandas kvartalis 11,4 protsenti, autoliisingu intressimäär 4,43 protsenti.

Suuremad pangad on veebruaris tõstnud aastaselt tähtajaliselt hoiuselt makstava intressi kuni 2,5 protsendini, väiksemad pangad maksavad aastaselt hoiuselt intressi kuni 2,7 protsenti.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: