Le Monde: Prantsuse ettevõtte toetas Vene armeed "humanitaarabi" sildi all

Auchani logo Nantesi lähistel Prantsusmaal
Auchani logo Nantesi lähistel Prantsusmaal

Ajakirjandusliku uurimuse tulemusena tuvastati, et Prantsuse jaekaubanduse ettevõte Auchan toetas "humanitaarabi" sildi all Vene relvajõude. Dokumentide kohaselt saatis Auchan Vene armee sokke, T-särke, habemeajamisvahendeid ja sigarette.

Uurimisportaal Bellingcat koos Prantsuse lehe Le Monde'ga ning Vene uuriva ajakirjandusliku portaaliga The Insider selgitasid välja, et Prantsuse jaekaubanduse ettevõte Auchan toetas "humanitaarabi" andmise ettekäändel Vene relvajõude.

Ajakirjanduslik uurimus algas kui üks vilepuhuja Auchanis juhtis tähelepanu, et ettevõte saadab ametlikult "humanitaarabi naistele ja lastele," mis sisuliselt koosnes täiel määral meeste sokkidest, T-särkidest, habemeajamise vahenditest ja sigarettidest.

Prantsuse ajaleht Le Monde sai enda käsutusse Auchani sisemise kirjavahetuse, mis vilepuhuja väiteid kinnitas. Dokumentidest on võimalik lugeda välja tuhandete eurode väärtuses tarneid Auchuni poolt kuu peale Venemaa täieulatusliku kallaletungi algust.

Teistest dokumentidest selgub, et Auchan kinnitas, et kui tahab Vene turule jääda, siis nad peavad aktiivselt Venemaa sõda Ukraina vastu toetama.

Videouurimust Venemaale saadetud "humanitaarabist" on võimalik vaadata inglise ja prantsuse keeles Le Monde'i kodulehel.

Reuters juhtis juba 2022. aasta maikuus tähelepanu, et erinevalt paljudest teistest lääne päritolu ettevõtetest ei kavatse Auchan Vene turult lahkuda.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Le Monde

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: