Tähtajaliste hoiuste intressid on aasta algusest kiiresti tõusnud

Raha.
Raha. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kui aasta alguses pakkusid suuremad pangad aastaselt hoiuselt intressi ligikaudu 1,5 protsenti, siis nüüd saab juba protsendipunkti võrra rohkem. Väiksemad pangad pakuvad aastaselt hoiuselt intressi mõni protsendipunkt enam, kuid pakuvad ka pikemat hoiustamise võimalust suurema intressiga.

Pankade hoiustelt makstav intressimäär sõltub eelkõige sellest, mis hinnaga saavad pangad turult raha kaasata. Pikalt negatiivsena püsinud intressikeskkonnas ei olnud pankadel vajadust hoiustajatele makstavat intressi tõsta.

Kui turul raha kallineb, vaatavad pangad hoiustelt makstavaid intresse pidevalt üle, mis on tekitanud pankade vahel ka konkurentsi tähtajalistelt hoiustelt makstavate intresside tõstmisel.

Coop Pank teatas möödunud nädalal, et tõstis aastase perioodiga tähtajalise hoiuse intressi 2,6 protsendini. Kõrgeimat intressimäära ehk kolm protsenti pakub pank kolmeaastase perioodiga hoiusele.

Kui veel aasta alguses pakkus Swedbank kuue kuu pikkuse tähtajaga hoiuselt intressi 0,6 protsenti, siis nüüd 1,25 protsenti. Aastase hoiuse intressimäära tõstis pank 1,5 protsendilt 2,5 protsendini. Tänavu on pank hoiuste intresse tõstnud juba kolm korda.

SEB pakub kuue kuu tähtajaga hoiuselt intressi 0,95 protsenti, aasta alguses oli vastav intress 0,6 protsenti. Aastaselt hoiuselt pakkus pank jaanuaris 1,55 protsenti, nüüd juba 2,5 protsenti. Kolme aasta pikkuselt hoiuselt pakub pank intressi kolm protsenti, jaanuaris oli see 1,65 protsenti. Pank on viimase poole aasta jooksul teatanud intresside tõstmisest juba kuus korda.

LHV tõstis 12 kuult pakutava hoiuse intressi samuti möödunud nädalal 2,5 protsendini ja kuue kuu hoiuse 1,25 protsendini.

Väiksemad pangad on hakanud pakkuma suuremat intressi ka ühe ja kolme kuu pikkustelt hoiustelt.

Ka Luminor tõstis eelmisel nädalal taas hoiuseintresse ning maksab kuue kuu pikkuselt hoiuselt intressi üks protsent ja aastaselt hoiuselt 2,5 protsenti.

Kui suurematel pankadel jääb ühe kuu pikkuselt hoiuselt intress 0,50 protsendi ligi ning kolme kuu intress ühe protsendi ligi, siis näiteks Holm Bank pakub kolme kuu pikkuse hoiuse intressiks 1,3 protsenti.

Aastapikkuselt hoiuselt maksab Holm Bank intressi 2,7 protsenti, kolme aasta pikkuselt 3,3 protsenti ja 60 kuu pikkuselt hoiuselt 3,5 protsenti.

Ka Coop Pank maksab ühe kuu pikkuselt hoiuselt intressi 0,75 protsenti ning kolme kuu pikkuselt 1,1 protsenti.

Bigbank pakub kuue kuu pikkuselt hoiuselt intressi 1,5 protsenti, 12 kuult 2,6 protsenti ning kolme aasta pikkuselt hoiuselt kolm protsenti. Ühe kuu pikkuselt hoiuselt pakub Bigbank intressi üks protsenti ning kolmelt kuult 1,25 protsenti.

Inbank maksab kuue kuu pikkuselt hoiuselt intressi 1,3 protsenti, aastaselt 2,6 protsenti ning kolme aasta pikkuselt hoiuselt 3,3 protsenti.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: