Saksamaa soovitas Vene invasiooni aastapäeva paiku ettevaatlik olla

Saksamaa föderaalne välisministeerium
Saksamaa föderaalne välisministeerium Autor/allikas: SCANPIX/imago images/Michael Kneffel

Saksamaa soovitab oma kodanikel Venemaale mitte reisida ning olema tähelepanelik Vene invasiooni aastapäeval ning selle lähipäevadel.

Saksa välisministeerium ei soovita oma kodanikel Venemaale reisida. Ministeerium tegi eraldi reisihoiatuse Ukrainaga piirnevate oblastite osas, mis puudutab Belgorodi, Kurski, Brjanski, Voroneži ja Rostovi oblastid ning Krasnodari kraid.

Saksa välisministeerium juhtis tähelepanu, et Venemaa plaanib 20. veebruarist 26. veebruarini mitmeid avalikke üritusi ning 23. ja 24. veebruaril on Venemaal riigipüha Saksamaa soovitab oma kodanikel sel perioodil vältida suuri rahvakogunemisi ja olla erakordselt tähelepanelik ja ettevaatlik.

Saksa välisministeerium rõhutaks lisaks, et viies Vene oblastis on kuulutatud välja eriolukord - Rostovi, Krasnodari, Saratovi, Voroneži ja Volgogradi oblastis, mistõttu võidakse nendes oblastites avaliku elu piirata. Samuti ei tööta praegu Venemaal mitmed lennujaamad.

Saksa välisministeeriumi sõnul võib julgeolekuolukord Ukrainaga piirnevates oblastites järsult ettehoiatamata muutuda. Välisministeerium soovitab nendel Saksa kodanikel, kelle kohalolu ei ole Venemaa pinnal hädavajalik, riigist lahkuda.

Samasugune reisihoiatus ja üleskutse riigist lahkuda Saksa kodanikele kehtib ka Ukraina osas.

Toimetaja: Allan Aksiim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: