Otse kell 14: riigikaitsekomisjon koos valdade ja kodanikuühendustega Nursipalust

Riigikogu riigikaitsekomisjon peab teisipäeval avaliku istungi, et arutada koos Võrumaa omavalitsuste ja kodanikeühenduste esindajatega Nursipalu harjutusvälja laiendamist. Kell 14 algavat avalikku istungit näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Riigikogu konverentsisaalis toimuvale avalikule istungile on kutsutud Antsla, Rõuge, Võru ja Setomaa valla, MTÜ Kagu-Eesti Loodusrahvas, MTÜ Eesti Metsa Abiks, MTÜ Päästame Eesti Metsad, MTÜ Niilusoo, MTÜ Meie Nursipalu, SA Võrumaa Arenduskeskus ning seltsingu Loodus, Inimene ja Sõjavägi esindajad.

Riigikaitsekomisjoni esimehe Raimond Kaljulaidi sõnul vajab Nursipalu harjutusvälja laiendamine lähikuudel väga sisulist ja põhjalikku arutelu. Komisjon on asunud juba varem seisukohale, et harjutusvälja laiendamine on Eesti julgeoleku ja kaitsevõime tagamiseks vajalik, kuid seda tuleb teha õiglaselt ja kohaliku kogukonnaga koostöös.

Kaljulaidi sõnul langeb põhiraskus riigikogu järgmise koosseisu riigikaitsekomisjonile, kes peab käsitlema nii laiendamise õiguslikke, majanduslikke ja riigikaitselisi külgi, kuulama ära kõik mõjutatud osapooled kui ka langetama 11 590 allkirja kogunud kollektiivse pöördumise kohta sisulise otsuse.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: