Kagu-Eestis muutis pinnatuisk teeolud keeruliseks

Teeolud pühapäeval Vastseliinas
Teeolud pühapäeval Vastseliinas Autor/allikas: tarktee.ee

Võru-, Põlva- ja Valgamaal on pinnatuisk muutnud teed väga libedaks ja teehooldajad ei suuda tagada nõutavat seisunditaset, seetõttu kehtestas transpordiamet pühapäeval sealsetel riigi kõrvalteedel rasketest ilmaoludest tingitud tavapärasest erineva hoolderežiimi.

Raskete ilmaolude tõttu ei ole tee seisunditase tagatud kõrvalmaanteedel, kus vaatamata hooldaja pingutustele on läbitavus raskendatud. Tuulele avatud teelõikudel on libedatõrje keeruline, kuna tuul viib teelt sinna puistatud soola ja liiva minema. Liiklejatel tuleb olla väga ettevaatlik.

Rasketest ilmaoludest tingitud tavapärasest erinev hoolderežiim kehtib Võru-, Põlva- ja Valgamaa kõrvalteedel esmaspäeval kella 8.

Ka mujal Eestis on keerulised ilmaolud ning pinnatuisu tõttu võib esineda üksikutes kohtades probleeme teede läbitavusega või on läbitavus raskendatud.

Transpordiamet soovitab praeguste ilmaoludega liiklemist vältida. Kui sõitu hilisemaks ajastada pole võimalik, siis tuleb sõidukijuhil olla äärmiselt ettevaatlik ja valida teeoludele vastav sõidustiil.

Palume liiklejatel arvestada, et talvised teeolud on muutlikud ning teekonda planeerides tuleb varuda rohkem aega, vajadusel vähendada sõidukiirust, vältida ohtlikke manöövreid ja hoida pikivahet. Kindlasti ei ole lubatud maksimaalne kiirus sobilik liiklemiseks tuisu, lumevaalude ja libedaga.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: