Tallinnas on avatud kaks Ukrainas käivale sõjale pühendatud näitust

Tallinnas avati Ukrainas käiva täiemahulise sõja alguse aastapäeva puhul kaks näitust. Suurgildi hoones on väljapanek pihta saanud soomusplaatidest, Harju tänaval fotonäitus okupantide tegevuse tagajärgedest.

Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones vanalinnas on Ukraina kunstnike kujundatud sõdurite soomusplaadid, mis päästsid konkreetse sõduri elu. Plaate on kujundanud kümme kunstnikku ja üks ikonograaf.

Näitus Art Armor on Eestis 12. märtsini. Eksponaadid on plaanis müüa, et osta Ukraina sõduritele isikukaitsevahendeid.

Harju tänaval võib vaadata okupantide mahajäetud isiklikku varustust, propagandamaterjale ja vabastatud aladel tehtud fotosid.

Näitus kannab pealkirja "Ukraina Ristilöömine. 365...".

"Korraldame heategevusliku oksjoni, et need teosed maha müüa. Meil on ambitsioonikas eesmärk teenida 100 miljonit dollarit, mille eest me koos Ukraina relvajõudude ja kaitseministeeriumiga ostame uued soomusvestid, kiivrid, kaitseprillid ukrainlaste elude kaitsmiseks," rääkis fondi Ukraine for Heroes esindaja Oleksandr Kovaltšuk.

"See näitus on koostatud sõja ajal ja kujutab sõda. See on üks esimesi näitusi maailmas, mille eksponaadid, argumendid ja tõendid on näha väljaspool Ukrainat," ütles kuraator Juri Savtšuk.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: