Parempoolsed avaldasid valimisprogrammi

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Erakond Parempoolsed avaldas valimisnädala alguses lõpuks oma valimisprogrammi.

Veel eelmisel nädalal oli erakond oma programmi üheksast peatükist avalikuks teinud vaid kolm.

Alanud nädalal olid Parempoolsed on oma veebilehel avaldanud valimisprogrammi kõik peatükid: "Kiire majanduskasv", "Korras riigirahandus", "Nõudlik riigijuhtimine", "Kiired ühendused", "Mõistlik kliimapoliitika", "Kaitstud piiririik", "Tark rahvas", "Õiglane sotsiaalpoliitika" ja "Positiivne rahvuslus".

Seni avaldamata valimislubadustest on ära toodud näiteks peatükis "Positiivne rahvuslus" sisserände punktisüsteemi kehtestamine.

"Parempoolsed seisavad selle eest, et Eestisse tuleksid inimesed, kes loovad riigile lisandväärtust. Kehtestame Austraalia eeskujul sisserände punktisüsteemi, et soosida Eestile vajalikku ja kasulikku rännet. Punktisüsteemis annavad sisserändajale eelise sobiv haridus ja Eesti tööturul vajalikud oskused," seisis valimisprogrammis.

Samuti seisab samas peatükis kõlav lubadus viia eestlased üle maailma otsustajate sekka.

"Algatame riiklikult koordineeritud tegevuskava, et viia eestlased olulisemate rahvusvaheliste institutsioonide ja organisatsioonide juhtkondadesse," lubab erakond.

Riigikaitse peatükis lubab erakonda võtta Eestis elavatelt Venemaa kodanikelt hääleõiguse kohalikel valimistel.

Peatükis "Nõudlik riigijuhtimine" lubavad Parempoolsed lõpetada "katuserahade" jagamise riigikogu fraktsioonide poolt ning piirata ametkondliku teabe kergekäelist salastamist.

Peatükis "Kiired ühendused" kaotaks Parempoolsed tasuta ühistranspordi ja panustaks lennuühenduste laiendamisele. Sotsiaalpoliitika peatükis lubavad Parempoolsed lausaliste toetuste lõpetamist.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: