X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Amet teisaldas Kanakülas ehituskeeluvööndisse rajatud puhkemaja

Keskkonnaamet teisaldas Saarde vallas Kanakülas ehituskeeluvööndisse rajatud puhkemaja. Omanikul tuleb hüvitada teisaldamiskulud, mis on umbes 5000 eurot.

Keskkonnaamet tegi ehituskeeluvööndisse rajatud puhkekompleksi omanikule, osaühingule Ilusäde ettekirjutuse juba kahe aasta eest. Omanik polnud nõus ja pöördus kohtusse. Kohtusaaga tõttu lükkus teisaldamine mõnevõrra edasi, kuid lõpuks sai amet siiski rohelise tule.

"Teistmoodi oleks saanud juba algusest peale ajada, kui oleks asjad korralikult tehtud. Planeeringud ära tehtud, vaieldud selle üle, kas ehituskeeluvööndit saab vähendada või ei. Ja maja oleks saanud ka teise kohta paigaldada, aga täna enam tagasiteed ei olnud," ütles keskkonnaameti peadirektori asetäitja Olav Avarsalu.

Tema sõnul ei ole ametil tulnud niisuguseid küsimusi lahendada. "Seda, kus me oma kätega peaks tegema, ei ole. Enamasti on piisanud sellest, kui on ettekirjutused tehtud, vajadusel kohtus vaieldud, sunniraha määratud. Aga lõpus on ikkagi kõik ise oma ehitised ära likvideerinud," rääkis Avarsalu.

Puhkemaja omanikult "Aktuaalsel kaameral" kommentaari saada ei õnnestunud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: