Energiahindade kasv pole Kagu-Eesti aiandite tootmist vähendanud

Foto: ERR

Olenemata energiahindade tõusust ei ole Kagu-Eesti aiandites võrreldes eelmiste aastaga vähenenud taimede tootmismahud. Aiandites valmistutakse naistpäevaks ning kasvatatakse ette taimi suviseks lillemüügi hooajaks.

Räpina aiandis käib kibekiire töö, sest ette on vaja kasvatada nii kevad- kui ka suvelilli.

"Ajatamise kõrghetk on rihitud saabuvaks naistepäevaks. Pärast seda jäävad meil kasvuhooned suvelillede jaoks vabaks ja hakkab suvelille noortaimi tulema ja valmistume suvelillede vastuvõtuks," selgitas Räpina aianduskooli õppemajandi juht Urmas Roht.

Suvelilled võivad olla tänavu ostjatele 10-15 protsenti kallimad.

"Tootmismahud on samad, kasvuhooned on maikuuks kõik täis. Me ei ole pidanud ka oma töötajaid koondama, vaid igal aastal vajame sama hulka tööjõudu, nii et ma loodan küll väga positiivsele lilleaastale," rääkis Kanepi aiandi peaagronoom Merilin Saksing.

Viimaste aastate jooksul on suurenenud nende ostjate hulk, kes soovivad ise taimi ette kasvatada.

"Igaüks saab proovida minitootmist ise. Kui ta ei soovi maikuus osta valmis taime, siis praegu on võimalik osta väikeseid beebitaimi ja kodus ise endale ette kasvatada kas siis rõduamplisse, rõdukasti või peenra peale," ütles Saksing.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: