Vene võimud rakendasid okupeeritud Hersonis piinamispoliitikat

{{1677735600000 | amCalendar}}
Venemaa jätkab Hersoni pommitamist
Venemaa jätkab Hersoni pommitamist Autor/allikas: SCANPIX/AP/Nina Lyashonok

Rahvusvaheline uurijate meeskond teatas, et kogusid piisavalt tõendeid, mis näitavad, et Venemaa riik rahastas Hersoni linnas asunud piinakambrite ehitamist. Kambrites tegutsesid Venemaa julgeolekutöötajad.

Vene väed tegutsesid Hersonis kaheksa kuud. Venemaa vallutas linna 2. märtsil ja 11. novembril vabastasid Ukraina väed Hersoni. Juristide meeskond (Mobile Justice Team) teatas neljapäeval, et uurisid 20 piinakambrit. 

"Need kambrid olid osa plaanist, mille eesmärk oli Ukraina allutamine ning Ukraina identiteedi hävitamine," teatas meeskond. 

"Vene riigi rahastatud piinakambrid polnud juhuslikud rajatised, vaid tegemist oli hoolikalt läbimõeldud ja rahastatud projektiga. Selle eesmärk oli hävitada Ukraina rahvuslik ja kultuuriline identiteet," ütles Briti advokaat Wayne Jordash. 

Piinakambrites hoiti Ukraina vastupanuvõitlejaid ja teisitimõtlejaid. Kambreid kasutati nende "ümberkasvatamiseks". Kambrites tegutsesid Venemaa julgeolekutöötajad ja kohalikud kaasajooksikud, vahendas The Guardian.

"Vene võimud peksid ja piinasid vange. Kinnipeetavad pidid õppima venemeelseid loosungeid, luuletusi ja laule," teatas meeskond. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: