Euroala kiireim inflatsioon oli taas Lätis

Hinnakasvu vedas toidukaupade kallinemine.
Hinnakasvu vedas toidukaupade kallinemine. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Euroala inflatsioon aeglustus veebruaris aastavõrdluses 8,5 protsendile, kuu varem oli see 8,6 protsenti. Euroala kiireim hinnakasv oli veebruaris 20,1 protsendiga Lätis.

Kõige enam panustasid Eurostati kiirhinnangu kohaselt inflatsiooni 15 protsendiga toidu, alkoholi ja tubaka hinnakasv, millele järgnes 13,7 protsendiga energia hinnatõus.

Kiireima hinnakasvuga Lätile järgnes 17,8 protsendiga Eesti ja 17,2 protsendiga Leedu. Slovakkias oli see 15,5 protsenti ja Horvaatias 11,7 protsenti. Soomes oli veebruarikuine inflatsioon 7,9 protsenti.

Euroala kõige aeglasem aastane hinnakasv oli 4,8 protsendiga Luksemburgis, millele järgnesid Belgia 5,5 protsendiga ja Hispaania 6,1 protsendiga.

Kuuvõrdluses oli inflatsioon kõige kiirem 1,4 protsendiga Iirimaal ja Luksemburgis, neile järgnes 1,3 protsendiga Holland. Kõige aeglasem hinnakasv oli kuuvõrdluses 0,2 protsendiga Kreekas, Horvaatias ja Itaalias. Eestis oli näitaja 0,7 protsenti.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: