Reisijate arv Tallinna lennujaamas on taastunud koroonaeelse tasemeni

Tallinna lennujaam.
Tallinna lennujaam. Autor/allikas: Jarek Jõepera

Veebruaris teenindati Tallinna lennujaamas 190 236 reisijat, mida on 49 protsenti rohkem võrreldes eelmise aasta veebruariga. Vaatamata keerulisele majandusolukorrale on nõudlus püsinud jätkuvalt tugev ning reisijate arv jõudis 97 protsendi tasemele 2019. aasta sama perioodiga võrreldes. Reisijate arvu mõjutas positiivselt ka veebruari koolivaheaeg.

Veebruaris toimusid Tallinnast regulaarlennud 32 sihtkohta ja lendude keskmine täitumus oli 70 protsenti. Kõige rohkem, ligi 50 protsenti reisijatest, lendas suurematesse sõlmjaamadesse - Helsingisse, Riiga, Frankfurti, Stockholmi ja Varssavisse. Neile järgnesid London, Milano ja Istanbul.  
 
AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse liikme Anneli Turkini sõnul moodustas varem ligi 10 protsenti reisijate arvust lennud Ukraina, Valgevene ja Venemaa suunal.

Veebruari koolivaheaeg tõi lennujaama tavapäraselt rohkem liiklust. Lende kasutati nii päikese- kui suusareisideks ning linnapuhukuseks.

Veebruaris läbis regionaalseid lennujaamasid 4148 reisijat. Enim reisijad kasutas Kuressaare lennujaama, mida läbis 2926 reisijat ning mullusega kasvas reisijate arv 49 protsenti.

Kärdla ja Tallinna vahel alustas jaanuari lõpus lendamist uus vedaja Diamond Sky, mis lendab varasemast suurema, 33-kohalise lennukiga. Kärdla lennujaama läbis 824 (+48 protsenti), Ruhnut 231, Pärnut 150 ja Tartut 17 reisijat. Kihnu lennuväljal veebruaris lennuliiklust ei toimunud. 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: