Laupäev on tormine ja sajab lund

Foto: Siim Lõvi /ERR

Laupäeval sajab Eestis lund ja puhub tormituul, pühapäev on juba märksa rahulikum.

Laupäeva öösel pilvisus tiheneb. Sajab lund, saartel ka lörtsi ning Lääne-Eestis tuiskab. Puhub lõunakaare tuul 3 kuni 9 meetrit sekundis. Lääne-Eestis pöördub tuul loodesse ja tugevneb, puhudes sisemaal iiliti 15, rannikul 12 kuni 17, saarte rannikul iiliti kuni 30 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -5 kuni 0 kraadi, Kirde-Eestis on külma kuni seitse kraadi.

Hommikul on taevas pilves. Lumesadu jätkub ning Lääne-Eestis ka tuiskab. Puhub vaikne, iiliti mõõdukas, saartel ja rannikul mõõdukas, iiliti tugev tuul. Külma on kuni 5 kraadi, Kirde-Eestis kuni 7 kraadi.

Päeval on peamiselt pilves ilm. Aeg-ajalt sajab lund, mitmel pool tuiskab. Puhub põhja- ja loodetuul 5 kuni 10, puhanguti kuni 15, Lääne-Eesti saartel ja rannikul 10 kuni 15, puhanguti kuni 23 meetrit sekundis. Õhtu poole tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on -3 kuni 0 kraadi.

Järgnevatel päevadel tuleb pilves selgimistega, teisipäeval ja kolmapäeval muutliku taevaga ilm. Võrreldes laupäevaga tuul vaibub, kuid lumesadu jätkub. Kui pühapäeval on külma keskmiselt -2, siis päev-päevalt keskmine temperatuur kraadi-paari võrra langeb, jõudes kolmapäeval -6 kraadi juurde. Ööl vastu pühapäeva on õhutemperatuur keskmiselt -6, uue nädala alguses juba -10 kraadi ringis.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: