Tuisk tõi laupäeval teedele keerulised liiklusolud

{{1677912300000 | amCalendar}}

Laupäeva hommikul olid liiklusolud Lääne-Eestis keerulised ning lisaks pinnatuisule langetas tuul teedele puid ja oksi. Transpordiamet soovitas võimalusel liiklemist vältida.

Hommikul olid teekatted suurematel põhi- ja tugimaanteedel erinevad: Ida-Eestis olid teekatted soolamärjad ja sõidujälgede vahel lumised, mujal Eestis sadas lund ning teeolud olid kohati väga keerulised.

Rannikualadel ja Lääne-Eestis puhus puhanguline tuul kuni 22 m/s ning tuiskas.

Maanteedel oli tuisuvaale, murdunud puid ja libedust ning sajus ja tuisus oli nähtavus piiratud.

Päeval oli peamiselt pilves ilm. Lumesadu ja tuisk jätkusid. Tuulepuhangud olid Lääne-Eesti saartel ja rannikul kuni 23 meetrit sekundis, õhtu poole tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur oli -3 kuni 0 kraadi.

Laupäeva pärastlõunal olid teekatted põhi- ja tugimaanteedel soolamärjad või lumelobjakased. Põhja-, Kesk- ja Lõuna-Eestis sadas hooti lund, teed olid lumised ja kohati libedad.

Tallinna - Narva maanteel Varja ja Loobu vahel oli maanteel pinnatuisku. Temperatuur oli 0 kraadi juures. Teedel oli libedust.

Õhtul on pilves ilm, eeloleval ööl on selgimisi. Mitmel pool sajab lund, pinnatuisku on eelkõige rannikualadel. Temperatuur on -5 kuni 0 kraadi, paiguti on külma kuni 8 kraadi. Teedel on libeduseoht.

Transpordiamet liiklejatel arvestada, et teeolud on ka märtsis talvised ning veel ei tasu talverehve vahetada suverehvide vastu.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: