Helme: kindlasti täna öösel erakonnajuhid omavahel räägivad

Foto: Rene Kundla/ERR

Tallinnas oli pühapäeva keskpäeval paljude jaoskondade uste taga järjekord. Valijad said kuulata ka kontserti ning poliitikud jätkasid valimiskampaaniat. Valimas käinud EKRE esimehe Martin Helme sõnul on esimesi kontakte erakondade vahel oodata juba saabuval ööl.

Pühapäeval valimas käinud rääkisid, et tulid kindla teadmisega, kelle number sedelile kirjutada.

"Mulle see inimene meeldib ja nende kord meeldib ja seadused ja lubadused ja kõik meeldib," ütles oma valiku kohta Silvi.

"Ei olnud keeruline, teadsin. (Mille põhjal otsustasite?) Erakonna ja isiku . Mõlemad läksid kokku," lausus Ene.

Mõned valijad rääkisid, et valik ei olnud lihtne ning enne valiku tegemist tuli tõsiselt kaaluda.

"Mõttetöö tagajärjel nii-öelda. Analüüsides kõike plusse ja miinuseid. ja nii edasi ja nii edasi," ütles Jaan.

"Ma tuginesin sellele, et anda naiskandidaadile hääl. Ja vaatasin erakonna, mis tundub maailmavaateliselt kõige sarnasem mulle. Aga valik oli raske," lausus Astra.

Nõmme kultuurimajas asuva valimisjaoskonna ees olid ka pühapäeval erakondade valimistelgid. Valimisjaoskonnas oli aga valijatele rõõmuks kontsert.

Tallinnas oli ka viis ajutist ehk mooduljaoskonda, mis pärast valimisi demonteeritakse. Lasnamäel asuvasse jaoskonda astus koos valijatega sisse ka vabariigi valimiskomisjoni esindus, et küsida, kuidas valimispäev on läinud.

Erakondade esimeestest käis aga pühapäeval Tallinnas Kivimäel valimas EKRE esimees Martin Helme, kes ütles, et usaldab valimispäeval hääle andmist. Läbirääkimisi ja konsultatsioone uue võimaliku koalitsiooni moodustamiseks erakondade esimehed tema sõnul täna ei pea, sest valimistulemust on keeruline ennustada.

"Me peame ära ootama valimistulemuse ja siis hakatakse ikkagi rääkima. /.../ No kindlasti täna öösel erakondade juhid omavahel räägivad," lausus Helme

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: