Keskmine palk mullu kasvas, neljandas kvartalis oli see 1775 eurot kuus

Lõppenud aasta neljandas kvartalis oli keskmine brutokuupalk Eestis 1775 eurot, mis on 9,2 protsenti suurem kui aasta varem samal ajal.

Keskmine brutokuupalk oli 2022. aastal keskmisena Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides 1685 eurot ehk 8,9 protsenti kõrgem kui 2021. aastal.

Keskmine reaalpalk mullu aga langes 8,8 protsenti, jäädes 1358 euro peale.

Statistikaameti analüütiku Argo Tarkiaineni sõnul tasub eriti keerulistes majandusoludes jälgida lisaks keskmisele palgale ka reaalpalga näitajaid.

"Reaalpalga arvutamisel võetakse arvesse tarbijahinnaindeksit, see näitab ostujõudu ehk kui palju tooteid ja teenuseid on võimalik teenitud palga eest tarbida. Nii näeme, et kuigi keskmine palk järjest kasvab, on inimeste ostujõud siiski väiksem, kui see oli varasemalt, enne kriisiaega," selgitas Tarkiainen.

Aasta lõikes oli keskmine brutokuupalk endiselt kõrgeim info ja side tegevusalal (3035 eurot), finants- ja kindlustustegevuses (2708 eurot) ning energeetikas (2392 eurot), madalaim aga kinnisvaraalases tegevuses (1214 eurot) ning majutuse ja toitlustuse tegevusalal (1058 eurot).

Kõige enam tõusis keskmine brutokuupalk majutuse ja toitlustuse (15,6 protsenti) ning töötleva tööstuse (13,2 protsenti) tegevusaladel. Aeglasem palgakasv oli tervishoiu ja sotsiaalhoolekande (4,4 protsenti) ning muude teenindavate tegevuste (1,2 protsenti) tegevusaladel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: