Vabade ametikohtade arv kasvas ka neljandas kvartalis

Ehitajad raudteel. Foto on illustratiivne.
Ehitajad raudteel. Foto on illustratiivne. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

2022. aasta neljandas kvartalis Eestis 11 289 vaba ametikohta, mis on 1,7 protsenti rohkem kui 2021. aastal samal ajal. Vabade ametikohtade arvu kasv samas aeglustus.

Statistikaameti analüütiku Argo Tarkiaineni sõnul oli 2022. aasta neljandas kvartalis vabu ametikohti küll rohkem kui aasta varem, kuid kasv on pidurdunud. "Kui kolmandas kvartalis oli vabu ametikohti 15 protsenti enam kui 2021. aastal samal ajal, siis neljandas kvartalis jäi kasv tagasihoidliku 1,7 protsendi juurde," ütles ta.

Vabade ja hõivatud ametikohtade koguarv oli 2022. aasta neljandas kvartalis 630 825, enim oli töökohti töötleva tööstuse, kaubanduse ja hariduse tegevusaladel.

Vabu ametikohti oli kõige rohkem hulgi- ja jaekaubanduse (1897), hariduse (1599) ning avaliku halduse ja riigikaitse (1493) tegevusaladel.

Kõikidest vabadest ametikohtadest 38 protsenti oli avalikus sektoris. "Vabade ametikohtade määr oli kõrgeim avaliku halduse ja riigikaitse ning finants- ja kindlustustegevuste tegevusaladel ja madalaim põllumajanduse ning veonduse ja laonduse tegevusaladel," sõnas analüütik.

Enamik vabadest ametikohtadest asusid Harju maakonnas (81,7 protsenti), sealhulgas Tallinnas (74,1 protsenti).

Neljandas kvartalis võeti tööle 40 272 ja töölt lahkus 46 280 inimest. Tööandja algatusel lahkus ametist vähem kui 7000 inimest.

Tööjõu liikumist iseloomustav tööle võetute ja töölt lahkunute summa ehk tööjõu käive vähenes 2021. aasta neljanda kvartaliga võrreldes neli protsenti. "Nii tööle võetud kui ka töölt lahkunud inimeste arvu poolest olid eesotsas hulgi- ja jaekaubanduse, töötleva tööstuse ning haldus- ja abitegevuste tegevusalad. Tööandja algatusel lahkus ametist 6734 töötajat, mis moodustas 15 protsenti kõigist töölt lahkunutest," lisas Tarkiainen.

Hõivatud ametikohtade arvu ja tööjõu liikumise hindamiseks kasutab statistikaamet maksu- ja tolliameti töötamise registri andmeid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: