Ka Jõhvi loobus kaitseministeeriumi tankituuri võõrustamisest

Nelgid Vene tankil T-72
Nelgid Vene tankil T-72 Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kui veel eelmisel nädalal oli Jõhvi valmis 9. märtsil võõrustama Ukrainas purustatud Vene tanki, siis kolmapäeval teatas vallavanem, et vald siiski loobub üldse tanki vastuvõtust. Varem on kaitseministeeriumi soovi tanki eksponeerida tagasi lükanud Narva ja Rakvere.

"Arutasime nii kaitsepolitsei kui ka PPA inimestega ning vallavalitsus otsustas eile mitte tuua (tanki Jõhvi – toim.)," sõnas Jõhvi vallavanem Maris Toomel, lisades: "Arvestades valimistulemusi Ida-Virumaal, siis me ei soovi siin provokatsioone."

Vallavalitsuse 1 liige oli sõjamasina Jõhvisse toomise poolt ja 4 liiget oli sellele vastu.

Esialgsete plaanide kohaselt pidi Jõhvis tank pandama viadukti all asuvasse parklasse üheks päevaks 9. märtsil.

Narva ja Rakvere teatasid juba 1. märtsil, et nemad tanki oma linnas eksponeerida ei kavatse. 2. märtsini on tankivrakk Tallinnas Vabaduse väljakul.

Kaitseminister Hanno Pevkur saatis 23. veebruaril omavalitsusjuhtidele kirja, kus selgitas, et ministeerium soovib vrakki eksponeerida alates 25. veebruarist kuni märtsi lõpuni linnades üle kogu Eesti. Seda sooviti eksponeerida lisaks Tallinnale ka Rakveres, Jõhvis, Narvas, Tartus, Võrus, Viljandis ja Pärnus.

Toimetaja: Rene Kundla, Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: