Enamik venelastest suhtub negatiivselt mobilisatsiooni eest pagenutesse

Moskva punane väljak 24. veebruaril
Moskva punane väljak 24. veebruaril Autor/allikas: SCANPIX/Yuri KADOBNOV/AFP

Levada viimase küsitlusuuringu kohaselt suhtuvad napilt rohkem kui pooled Vene inimesed negatiivselt nendesse meestesse, kes riigist sügisel Vene osalise mobilisatsiooni eest pagesid.

Vene sõltumatu sotsioloogiliste uuringute keskuse Levada viimase küsitlusuuringu kohaselt suhtub tervelt 51 protsenti Vene inimestest negatiivselt või ebasoosivalt neisse meestesse, kes pagesid sügisel mobilisatsiooni kartuses riigist, vahendas Meduza. Ainult 10 protsenti vastanutest sõltus sõjateenistuse vältijatesse positiivselt.

Samas suhtub ka 52 protsenti inimestest negatiivselt alates eelmise aasta invasiooni algusest välismaale pagenud kuulsustesse. 41 protsenti vastanutest ütles, et nad suhtuvad riigist pagenud kuulsustesse neutraalselt ning viis protsenti tunnistas, et tunnevad nende osas mõistmist.

49 protsenti vastanutest kinnitasid, et nad kas osaliselt või täielikult toetavad Vene seadusandjate ettepanekuid konfiskeerida nende vara, kes kritiseerivad Vene riigi juhtkonda olles välismaal. 25 protsenti vastanutest ütles, et nad suhtuvad kõikidesse välismaale läinud venelastesse negatiivselt. Veel 2018. aastal arvas sama 14 protsenti Vene inimestest.

Levada keskus pani tähele, et negatiivne hinnang riigist lahkumisele korreleerub inimese vanusega – vanemad vastajad suhtusid emigratsiooni negatiivsemalt. Veebruaris ütles 11 protsenti vastanutest, et nad ise tahaksid püsivalt välismaale minna ning selline osakaal pole märtsist saati muutunud. Samas tahtis 18- kuni 24-aastastest välismaale minna tervelt 23 protsenti ning 18 protsenti eagrupis 25-39.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Meduza

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: