Berliin otsis jaanuaris läbi laeva, mis võis osaleda gaasitorude sabotaažis

Boris Pistorius
Boris Pistorius Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/INTS KALNINS

Saksamaa prokuratuur teatas kolmapäeval, et võimud otsisid jaanuaris läbi laeva, mis võis olla seotud Nord Streami sabotaažiga.

Saksamaa peaprokuratuur teatas kolmapäeval, et lasi laeva läbi otsida, kuna kahtlustasid, et laeva võidi kasutada lõhkeainete transportimiseks. Uurijad kahtlustasid, et lõhkeaineid võidi kasutada Nord Streami torude ründamiseks, vahendas Financial Times

Prokuratuur tegi oma avalduse pärast seda, kui ajaleht The New York Times ja Saksa meedia kirjutasid, et USA luure hinnangul võis eelmise aasta sügisel toimunud Nord Streami gaasitorude sabotaaži taga olla ukrainameelne grupeering. 

Saksamaa prokuratuur teatas kolmapäeval, et uurijatel pole seni õnnestunud arvatava rünnakuga seotud isikuid tuvastada, vahendas The Wall Street Journal.

Ukraina eitas teisipäeval oma seotust Nord Streami torude plahvatustega. Saksamaa kaitseminister Boris Pistorius ei välistanud kolmapäeval, et rünnaku võis korraldada Venemaa. Pistoriuse sõnul võisid ründajad jätta maha meelega eksitavaid vihjeid, vahendas Financial Times. 

"Olen ettevaatlik, et teha kiireid järeldusi. Isegi kui selgub, et kurjategijad on ukrainlased, siis tuleb selgelt vahet teha, kas rühmitus tegutses Ukraina valitsuse teadmisel," ütles kolmapäeval Pistorius. 

Ka NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles kolmapäeval, et veel pole selge, kes korraldas rünnaku Nord Streami torude vastu. 

"Me teame, et toimus rünnak Nord Streami torujuhtmete vastu, kuid me pole suutnud kindlaks teha, kes oli selle taga. Käimas on riiklikud juurdlused, ma arvan, et õige on oodata, kuni need on lõpule viidud, enne kui räägime, kes selle taga oli," ütles kolmapäeval NATO peasekretär Jens Stoltenberg.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: