Politseiassotsatsiooni Eesti osakond saatis Ukraina politseile abisaadetise

Rahvusvahelise politseiassotsiatsiooni Eesti osakond ja Eesti politsei saatsid kolmapäeval Ukrainasse järjekordse bussitäie vajalikku abi, mida politseinikud on ise palunud.

Politsei esimene abisaadetis jõudis Ukrainasse jaanuaris. Nüüd läheb sinna jälle bussitäis Ukraina politseile vajalikku kraami, tuhatkond politseivormi nende hulgas. Eesti politseil oli hiljuti vormivahetus ja järele jäi suur kogus päris uusi ja ka vähekasutatud vorme, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pärnu politseijaoskonna juht Üllar Kütt ütles, et rõivad tuli enne saatmist korda seada. "Me oleme sealt eemaldanud oma politsei kirjad, oma embleemid ja asendanud need Ukraina politsei tunnustega. Ja neid on siin umbes tuhatkond. Lisaks sellele on siin politseisaapaid, termopesu, termosokke. Põhimõtteliselt on siin just see kaup, mida ukrainlased ise on öelnud, et nemad neid vajavad," rääkis Kütt.

Politseiassotsiatsiooni Eesti president Uno Laas märkis, et lisaks politseivormidele on pakis ka koerte kuivtoit Ukraina politseikoertele. "Seda on üle kahe tonni. Ja kuna kui seal mingisugune plahvatus toimub, aknad purunevad, ümbruskond on klaasikilde täis, siis et koerte käpad kannatada ei saaks, viime neile siis ka papusid," sõnas Laas.

"Selle koeratoidu raha eest peame tänama Eesti inimesi, kes on Politseiassotsiatsiooni Eesti osakonda toetanud, meil on selleks kampaania ja see kampaania ikka veel kestab," lisas Laas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: