Kevad laseb end veel oodata

Kevad meile veel ei jõua, küll sai aga Euroopa lääneserv annuse sooja. Atlandi madalrõhkkondadest esimene jõudis Briti saartele, pagasiks ookeani vihm ja soe. Neljapäevaks saab Eesti aga sajust priiks, taevalaotus on heldam ja tuul tasasem.

Prantsusmaal tõusis õhusoe 10-15, Vahemere ääres ja Hispaania rannikul üle 20 kraadigi. Kaua kõle olnud Kesk-Euroopa saab lähipäevil samuti soojast mõnu tunda aga peab valmis olema ka külma tagasilöökideks.

Põhja-Euroopas valitseb aga talv. Möödunud ööl langes Soome ja Skandinaavia kesk- ja põhjaaladel temperatuur alla -20, mõnes paigas -30 piirist madalamale. Läänemere ääres oli ilm pehmem, aga sajusem. Lume tõi madalrõhkkond, mis on praeguseks Peipsi äärde jõudnud ja liigub edasi Venemaale. Öö hakul on veel laialdaselt lumehooge, teeb ka tuisku. Pärast keskööd sajud harvenevad ja tuul tasapisi rahuneb. Jätkub õhurõhu tõus ja päevaks kujuneb Läänemere kohale kõrgrõhuala ja laieneb servaga üle Eesti. Taevas muutub selgemaks ja saju võimalus on üsna väike. Õhutemperatuur on pisut alla 0°C, õhtul algab aga kiire langus.

Reede öö on kõrgrõhuala päralt. Laialdaselt on taevas selge, tuul tasane ja külm käre. Õhk jahtub saartel -10, mandril -15..-20 ümbrusse. Päeval lisandub pilvi, aga need on õhukesed ja kõrged ning märtsipäike saab jõudsalt temperatuuri kergitada. Pärastlõunal on termomeetrinäidud vaid napilt miinuspoolel.

Eelolev öö on pilvine. Öö hakul sajab laialdaselt veel lund ja tuiskab, pärast keskööd jääb sajuhooge harvemaks. Tuul pöördub loodesse ja põhja, kiirust 5-10, puhanguid 15 m/s, enne keskööd Liivi lahe ümbruses kuni 17 m/s, Õhutemperatuur on -2..-7 kraadi.

Hommikul on lumehooge veel Viru- ja Võrumaal, samal ajal Hiiu- ja Harjumaal tekib taevasse juba selgemaid laike. Puhub loode- ja põhjatuul 3-9, puhanguti 12 m/s. Õhutemperatuur on -5..-10 kraadi.

Päeva jooksul muutub taevas üle maa selgemaks ja suuremat sadu enam ei tule. Tuul puhub valdavalt põhjakaarest 2-8 m/s, õhtuks mandril vaibub, saartel kogub lõunakaare tuul tasapisi kiirust . Õhutemperatuuri on -1-st..-5...-6 kraadini.

Reede on kõrgrõhuala päralt. Pilvi on vähe, õhk arktiline ja öö pakaseline. Külma 15, sisemaal selge taeva all 20 kraadi ja enamgi. Päeval on märtsipäikesel jaksu temperatuuri -5 ümbrusse, lääne pool veel kõrgemale tõsta.
Nädalavahetus on mõõduka külmaga. Madalrõhkkond toob taas lund ja tõstab tuult.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: