Reede tuleb päikseline ja külm

Tsirgupäeva peetakse rahvakalendris ka lindude päevaks. Öeldi, et nüüd pöörab soojal maal 40 lindu "suu suve poole ja pea päikese poole" ehk alustab rändamist tagasi meie juurde.

Neljapäeval domineerisid Euroopas peamiselt madalrõhualad, mistõttu oli ilm enamjaolt pilves ja sajune. Lääne-, Kesk- ja Lõuna-Euroopas sadas vihma, Poola ja Saksamaa põhjaosas ka lund. Seevastu Läänemere ümbruses tugevnes kõrgrõhuala, mis puhastas taeva pilvedest Baltimaades ja mõnel pool Lõuna-Skandinaavias.

Reedel tugevneb Eesti kohal kõrgrõhuala. Sademeid seega oodata pole ning päeval paistab mitmel pool päikegi. Laupäeva öösel läheneb meile Poolast aktiivne madalrõhkkond. Lõuna poolt alates hakkab Eestis pilvisus tihenema, kohati sajab lund ning on pinnatuisku. Laupäeval jõuab madalrõhkkond Leedu kohale ning laieneb oma põhjaservaga üle Eesti. Päev möödub lumesaju ning tuisu saatel.

Eelolev öö on vähese ja vahelduva pilvisusega ning sajuta. Puhub vaikne lõunakaaretuul, hommikupoole rannikul lõuna- ja edelatuul kiirusega 11, iiliti 15 m/s. Külma on -12..-17, kohati kuni -20, saartel ja läänerannikul -4..-10°C.

Reede hommik tuleb vähese ja vahelduva pilvisusega ning sajuta. Puhub lõunatuul 2-8, rannikul ka edelatuul iiliti kuni 15 m/s. Külma on sisemaal kuni -20, saartel ja läänerannikul -4..-10°C.

Ka päeval jätkub vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub vaikne kuni mõõdukas lõuna- ja edelatuul, mis pärastlõunal kagusse pöördub. Õhutemperatuur tõuseb jäädes 0 ja -6 kraadi vahele.

Nädalavahetus algab pilvise taevaga. Sajab lund ning rannikul ka tuiskab. Pühapäevast pilvisus veidi hõreneb, kuid lumesadu jätkub. Kerge ilmamuutuse toob aga teisipäev, mil pilvisus taas tiheneb ning lumesajust vihm saab. Laupäeva öösel on külma oodata -9, pühapäeval -7, uue nädala alguses -5°C. Sarnase tõusu teevad läbi ka päevased õhutemperatuurid. Kui laupäeval on külma keskmiselt -4, siis teisipäeval juba +4°C.

Ees ootavad küll pilvised päevad, aga õnneks reedel veel saame särava päikese käes oma patareisid laadida.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: