Laupäeval hakkab taas lund sadama

Kui reedel säras päike, siis laupäeval jääb ta pilvede varju ning oodata on hoopis lumesadu.

Ööl vastu laupäeva eemaldub Baltimaades tegutsenud kõrgrõhuala kirdesse. Samas Poolast jõuab Leedu kohale madalrõhuala, mis ka kaugemale põhja laieneb. 

Pärast keskööd lõuna poolt alates pilvisus tiheneb ning kohati sajab vähest lund. Puhub valdavalt idatuul 4-11, rannikul iiliti 15 m/s. Külma on -8...-15, kohati kuni -20, saartel ja rannikul -2…-8°C.

Laupäeva hommikul on taevas pilves ning kohati sajab vähest lund. Puhub rahulik kuni mõõdukas idakaare tuul ning külma on -6...-11, rannikul pisut pehmem, kuni -3°C.

Ka päev tuleb pilvine. Ennelõunal sajab mitmel pool vähest lund, kuid keskpäeval jõuab Lõuna-Eestisse juba tihedam lumesadu, mis edasi põhja-kirde suunas levib. Kohati tuiskab. Puhub vaikne kuni mõõdukas idakaare tuul, mis pärastlõunal põhja ja loodesse pöördub. Miinuskraade on 1 kuni 7.

Pühapäev toob muutliku taeva ja mitmele poole ka lumehood ühes tuisuga. Öö tuleb veel krõbekülm, päeval jääb temperatuur keskmiselt -1 kraadi juurde.

Esmaspäeva esimene pool tuleb vahelduva pilvisusega ja olulise sajuta, kuid juba päeva teises pooles kisub taevas pilve ning sajab nii lund kui lörtsi. Samas termomeetri näidud jäävad veel kindlalt miinuspoolele.

Teisipäevast ilm pehmeneb näidates nii öösel kui päeval plusskraade ning mitmel pool tuleb vihma.

Seega tõotab järgmine nädal tulla juba veidi kevadehõngulisem.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: