Transpordiamet soovitab liiklemist lumesaju tõttu vältida

Lumine tee.
Lumine tee. Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Teeolud on muutunud lõunast põhja-kirde suunas liikuva tiheda lumesaju tõttu keeruliseks. Transpordiamet soovitab inimestel liiklemist võimalusel vältida.

Lumesadu on kohati tugev ning teedele on tekkinud tuisuvaalud. Keskkonnaagentuuri prognoosi kohaselt on oodata kuni 18 sentimeetrit lund.

Kõik teehooldajad annavad endast parima ning kogu tehnika on väljas, ent kõikide teede puhastamine võtab aega, teatas transpordiamet.

Transpordiamet soovitab praeguste ilmaoludega liiklemist vältida. Kui sõitu hilisemaks ajastada pole võimalik, siis tuleb sõidukijuhil olla ettevaatlik ja valida teeoludele vastav sõidustiil.

Liiklejatel palutakse arvestada, et talvised teeolud on muutlikud ning teekonda planeerides tuleb varuda rohkem aega, vajadusel vähendada sõidukiirust, vältida ohtlikke manöövreid ja hoida pikivahet. Kindlasti ei ole lubatud maksimaalne kiirus sobilik liiklemiseks tuisu, lumevaalude ja libedaga.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: