Uuring: 67 protsenti Eesti elanikest toetab Ukraina sõjalist abistamist

Tankitõrjesüsteemi Javelin rakettide saatmine Eestist Ukrainasse tänavu veebruaris.
Tankitõrjesüsteemi Javelin rakettide saatmine Eestist Ukrainasse tänavu veebruaris. Autor/allikas: Kaitseväe Peastaap / mil.ee

67 protsenti Eesti elanikest nõustub väitega, et liitlased peavad
jätkama Ukrainale sõjalise toetuse pakkumist. Samas on toetus sõjapõgenike vastuvõtmisele langenud viimase 12 kuu madalaimale tasemele.

Riigikantselei tellitud Turu-uuringute küsitlusest selgus ka, et vaid 16 protsenti Eesti elanikest on Ukraina sõjalise toetamise vastu. 11 protsenti jäi selles küsimuses neutraalseks ning ülejäänud ei osanud oma arvamust avaldada.

Eestlastest vastajatest kiitis Ukraina sõjalise toetamise heaks 84 protsenti ja selle vastu oli vaid viis protsenti. Muust rahvusest vastajatest toetas Ukraina sõjalist toetamist aga vaid 27 protsenti ja vastu oli 39 protsenti.

Ukraina majanduslikku toetamist pidas õigeks 80 protsenti kõigist vastajatest ja selle vastu oli 14 protsenti.

Eestlastest vastajatest nõustus Ukraina majandusliku toetamisega 88 protsenti, muust rahvusest vastajatest 64 protsenti.

69 protsenti vastajatest leidis, et toetab toetab eesti panustamist Ukraina taasülesehitamisse pärast sõda.

61 protsenti vastajatest oli seisukohal, et toetab Venemaa vastaseid sanktsioone ka siis, kui see tähendab tuntavat toidukaupade ja energia hinnatõusu.

Ukraina sõjapõgenike vastuvõtmist toetas 67 protsenti ja vastu oli 24 protsenti. 67 protsenti toetust on madalaim näitaja alates Ukraina sõja puhkemisest mullu 24. veebruaril.

Eestlastest vastajatest toetas sõjapõgenike vastuvõtmist 76 protsenti ja muust rahvusest vastajatest 48 protsenti.

Turu-uuringute AS küsitles riigikantselei tellimusel 16.-21. veebruarini 1506 inimest vanuses 15+.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: