Imran Khani vahistamismäärus tõi Pakistanis kaasa rahutused

Pakistanis puhkesid rahutused
Pakistanis puhkesid rahutused Autor/allikas: SCANPIX/EPA/RAHAT DAR

Pakistani võimud üritasid teisipäeval vahistada endist riigi peaministrit Imran Khani. Riigis puhkesid kokkupõrked politsei ja Khani-meelsete meeleavaldajate vahel.

Khani kodupartei PTI tippjuht Shireen Mazari lubas, et protestid laienevad veelgi, kui võimud peaksid Khani arreteerima, vahendas Financial Times. 

Pakistani võimud üritasid Khani juba teist korda vahistada, riigis süveneb poliitiline kriis. Politsei kasutas protestijate vastu pisargaasi ja veekahureid. Protestijad loopisid korrakaitsjaid kivide ja pudelitega. 

Viimase Khani vahistamismääruse eesmärk on tagada, et Khan ilmuks 18. märtsil kohtu ette. Võimud süüdistavad Khani riigikingituste müügist saadud raha deklareerimata jätmises, vahendas Bloomberg. 

"Nad arvavad, et rahvas läheb magama, kui Imran Khan pannakse vangi. Kuid te peate tõestama, et nad eksivad. Peate oma õiguste eest võitlema ja tulema tänavatele," teatas Khan oma toetajatele. 

70-aastane Khan väidab, et teda üritatakse vaigistada, kuna ta nõuab ennetähtaegsete valimiste korraldamist. Valitsus teatas, et kohtuasjad pole valimistega seotud.

"Selle asemel, et teha koostööd korrakaitsjatega, rikub Imran Khan seadust, eirab kohtu korraldusi ja kasutab oma partei liikmeid ära, et vältida vahistamist ja õhutada rahutusi," teatas Pakistani informatsiooniminister Marriyum Aurangzeb. 

Pakistani parlament tagandas Imran Khani 2022. aastal. Khani partei liikmete väitel oli kriketistaarist poliitikuks hakanud peaministri umbusaldamise taga USA vandenõu.

Pakistan on tuumariik ja riigis elab umbes 220 miljonit inimest.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Bloomberg/FT

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: