Steinmeier: Eesti parlamendivalimiste tulemus näitas läänemeelsust

President Alar Karise kutsel saabus kolmapäeval Eestisse kahepäevasele töövisiidile Saksamaa Liitvabariigi president Frank-Walter Steinmeier. Pressikonverentsil toonitas Steinmeier Ukraina toetamise ja NATO idatiiva tugevdamise vajalikkust.

"Ma olen sageli Eestis olnud ja olen tänulik, et te Saksa delegatsiooni külla kutsusite nii kiiresti peale parlamendivalimisi," sõnas Steinmeier pressikonverentsi alguses.

"Saame koos panustada Euroopa kliimaneutraalsusesse ja siin avanevad uued võimalused. Julgeolekupoliitika Baltikumis oli meie vestluse põhiteema. Loomulikult rääkisime Saksa toetusest NATO idatiival. Vene rünnak Ukrainale lõhkus Euroopa rahukorralduse, see on rahvusvahelise seaduse rikkumine, sellel ei ole õigustust. Sakamaa ja Eesti seisavad ühiselt Ukraina poolel ja teeme seda nii kaua, kui meie abi on Ukrainale vaja," rääkis Steinmeier.

"Ma ei tahaks teie riigi parlamendivalimisi väljastpoolt kommenteerida, aga enamus Eesti valijatest andis oma hääle nende jõudude poolt, kes on Ukraina selja taga. See on selge signaal ka Venemaale," lisas Steinmeier.

Steinmeier avaldas tänu ka Bundeswehri sõduritele, kes viibivad praegu Ämari lennubaasis. "Te kaitsete demokraatiat," sõnas ta.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: