Tallinnale kuuluvat kaubamärki saab kasutada 25 euro eest aastas

Vana Toomas
Vana Toomas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinn annab endale kuuluvaid kaubamärke, nagu näiteks Vana-Toomase kujutis, kasutada 25 euro eest aastas, vastava korra kinnitas mullu Tallinna linnavalitsus.

Tallinna linnavalitsus otsustas kolmapäeval, et magusatootja Kalevi omanikule Orklale antakse nõusolek Vana-Toomase kujutisega kaubamärkide kasutamiseks viieks aastaks kommide pakendikujunduses. Tasu peab Orkla linnale maksma kokku 25 eurot aastas.

See kummaliselt väike summa on määratud Tallinna linnavalitsuse mullu kehtestatud korra järgi.

Tallinna kaubamärkide registreerimise ning kaubamärkide ja sümbolite kasutamise korras on kirjas, et Tallinnale kuuluv kaubamärk antakse üldjuhul kasutusse hinnaga 25 eurot kaubamärgi eest aastas. Hinna vähendamise, suurendamise ja tasu võtmata jätmise otsustab igal konkreetsel juhul linnavalitsus.

Tallinna kaubamärgi kasutamiseks tuleb linnavalitsusele esitada kirjalik taotlus, milles märgitakse kaubamärgi kasutusala ning tiraaži suurus ja kasutusloa soovitav tähtaeg. Võimaluse korral lisatakse kaubamärgi kasutamise visuaalne näidis.

Kümneliikmeline komisjon, mille esimees on ettevõtluse eest vastutav abilinnapea, vaatab taotluse läbi ja teeb linnavalitsusele ettepaneku taotluse rahuldamise või rahuldamata jätmise ning vajadusel kasutustasu suuruse kohta ühe kuu jooksul pärast taotluse saamist

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: