Nädalavahetus tuleb sajune

Foto: Siim Lõvi /ERR

Ööl vastu reedet liigub üle Eesti edelast kirdesse vihmane madalrõhulohk. Päev tuleb mandril tugevneva kõrgrõhuharja mõjul vaid üksikute vihmasabinate ja mõõduka edelatuulega. Pärastlõunal laieneb Läänemerelt uue madalrõhkkonna serv, mis laupäeva öösel juba Soome poole liigub. Sajab vihma ning puhub tugev tuul.

Neljapäeval laiutas Atlandil ulatuslik madalrõhuala, mis põhjustas vihmasadu Lääne-Euroopas, Briti saartel ja Lõuna-Skandinaavias. Madalrõhkkonna servas tekkinud osatsüklon liikus üle Botnia lahe ja Soome ning põhjustas Läänemere ümbruses sadu ja paisutas tuule rannikualadel tormiseks.

Öö vastu reedet tuleb Eestis pilvine ja vihmane ning paiguti on udu. Põhja-Eestis puhub nõrk muutliku suunaga tuul, saartel ja mandri lõunaosas mõõdukas edelatuul. Plusskraade on 1 kuni 5.

Reede hommikul on pilves selgimistega ilm ning kohati sajab vähest vihma. Puhub edelatuul 4-9, iiliti 14 m/s. Sooja on 2..5°C.

Reede tuleb pilves selgimistega ning kohati sajab vähest vihma. Õhtul levib vihmasadu üle Eesti edelast kirdesse. Puhub lääne- ja edelatuul 3-9, puhanguti 13, õhtul lõuna- ja kagutuul 5-10, Lääne-Eesti saartel ja rannikul puhanguti 17 m/s. Sooja on 4..9, Kagu-Eestis kuni 11°C.

Nädalavahetus toob pilves selginemistega, uus nädal pilvise ilma. Laupäeval puhub mõõdukas, iiliti tugev tuul ning mitmel pool tuleb vihma, kohati ka lörtsi. Sajune ilm jätkub pühapäeval, mil õhtupoolikul Põhja-Eestis ka lund võib tulla. Öine õhutemperatuur nädalavahetusel jääb keskmiselt 2,3 kraadi juurde, päeval tõuseb 5-6 kraadini.

Sajuselt algab ka uus nädal, mil õhutemperatuur langeb, jäädes päeval keskmiselt vaid kolm kraadi juurde. Soe küll jääb, kuid päike peidab end juba homme taas vihmapilvede taha.

Toimetaja: Mari Peegel

Allikas: AK

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: