Kalevi jahtklubi hakkab mais Piritale uut sadamahoonet ehitama

Kalevi jahtklubi alustab uue sadamahoone ehitamisega maikuus ning ehitustööd võtavad aasta, ütles ERR-ile jahtklubi ülem Ain Roosma.

Jahtklubi on uue hoone ehitamist pikalt kavandanud ning tänavu kevadel peaks ehitus lõpuks pihta hakkama. Roosma sõnul on vaja veel teha mõned eeltööd ja kui kõik läheb plaanipäraselt, algab sadamahoone ehitus mais.

Uus hoone on kavas valmis ehitada aastaga ehk eesmärgiks on see enne järgmist hooaega valmis saada, ütles ta.

Hoone ehitus läheb maksma ligikaudu kolm miljonit eurot, osa sellest tuleb pangalaenust, osa jahtklubi liikmetelt, lausus Roosma.

Kavas on koos jahtklubi hoonega ehitada ümber ka sealsed platsid.

Kalevi jahtklubi kuulutas 2020. aasta alguses välja arhitektuurikonkursi uue sadamahoone projekteerija leidmiseks. Osalema kutsuti viis arhitektibürood, kus kõigis töötavad purjetajad ja Kalevi jahtklubi liikmed. Võidutööks valiti "Kompleks", mille autoriks on arhitekt Ülar Mark arhitektuuribüroost OÜ Urban Mark.

Tallinnal on omakorda plaan ehitada ümber teisele poole Pirita jõge tribüüni lähistele jääv ala, kus praegu autod pargivad. Kava järgi autode parkimine kaob ning sinna luuakse erinevad vaba aja veetmise võimalused.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: