Taevaskoja Emalätet uputab suurvesi

Foto: Leevi Lillemäe

Kevadine suurvesi on üle ujutanud Põlvamaal Taevaskojas asuva Emalätte allika suudme ning allika juurde viiva teeraja. Samamoodi oli Emalätte üle ujutatud viimati 2011. aasta kevadel.

Üleujutusest olenemata on külastajatel võimalik Emalätte juurde minna mööda kõrvalteed ja vaadelda Suures ja Väikeses Taevaskojas liivapaljandite ääres vookleva Ahja jõe kiiret voolu.

"Praegusel hetkel võib näha suurvett, mida ei ole tükk aega olnud, vähemalt sellises mastaabis, nagu ta praegu on, et Emalätet uputas selline suurvesi üle kümne aasta tagasi. Emaläte muudab ennast pidevalt tegelikult, et küll nädalapäevad tagasi kukkus siit selline natuke suurem tükk - selline märkimisväärne tükk -, aga kui siin iga nädal käia, siis ikka tasapisi on näha, et see Emaläte ise ennast laiendab ja suurendab koobast nii-öelda. Seekord oli tõesti selline suurem tükk kukkunud ja sellised väga ilusad värvikihid paljastusid siit," rääkis Taevaskoja külavanem Ahti Bleive.

Toimetaja: Mari Peegel

Allikas: AK

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: