Algab Haapsalu–Rohuküla raudteelõigu projekteerimine

Foto aastast 2019, kui taastus rongiliiklus Riispere - Turba lõigul
Foto aastast 2019, kui taastus rongiliiklus Riispere - Turba lõigul Autor/allikas: Siim Lõvi / ERR

Eesti Raudtee sõlmis lepingu Reaalprojekt OÜ-ga Haapsalu–Rohuküla vahelise 7,4 kilomeetri pikkuse raudteelõigu projekteerimiseks. Lepingu maksumus on pea 344 000 eurot.

Projekteerimistööd hõlmavad muldkeha, rööbastee, Rohuküla ooteplatvormi ja parkla ning sellega seotud taristu, ühendusteede, ülesõitude ja -käikude, piirdeaedade ning vajalike rajatiste ja keskkonnaleevendusmeetmete projekteerimist, kommenteeris AS Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin.

Lepingu raames projekteeritakse Haapsalu linna ka täiesti uus tänavalõik, mis hakkab omavahel ühendama Kiltsi teed ja Ungru teed, sealhulgas projekteeritakse ka uus sild üle Jaamaoja.

Haapsalu–Rohuküla lõigu projekt koos ehitusloaga valmib 2024. aasta veebruaris.

Möödunud aastal valmisid Turba–Risti vahelise lõigu põhiprojektid, millele on väljastatud ka ehitusload. Risti–Haapsalu vahelise lõigu põhiprojektid valmivad aga juba sel aastal. 2024. aasta esimeses kvartalis on olemas kõik Turba–Haapsalu–Rohuküla lõikude projektid ja ehitusload.

Edasine raudtee ehitus sõltub valitsuse otsustest ja rahast.

Rohuküla raudtee väljaehitamine oli ka valimised võitnud Reformierakonna valimisprogrammis, kuigi möödunud suvel üksi valitsuse olles võttis Reformierakond selle projekti Euroopa taasterahastust välja.

Ka Reformierakonnaga koos valitsuskõnelusi pidavad sotsiaaldemokraadid on öelnud, et nemad läheks Rohuküla raudtee-ehitusega edasi.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: