Enefit Green omandas Liivi meretuulepargi projekti

Liivi lahe meretuulepargi visualiseering.
Liivi lahe meretuulepargi visualiseering. Autor/allikas: Eesti Energia

Enefit Green omandas Eesti Energialt Liivi meretuulepargi projekti ja jätkab arendustöid, et alustada elektri tootmist enne 2030. aastat.

Enefit Green omandas seni Eesti Energiale kuulunud Liivi Offshore OÜ ligi 6,2 miljoni euro eest.

Valitsus andis 5. jaanuari korraldusega rahandusministrile volituse otsustada Liivi meretuulepargi Eesti Energiast eraldamine jagunemise teel. Veebruaris kiitis rahandusminister heaks Eesti Energia jagunemiskava ning kinnitas Liivi Offshore OÜ põhikirja.

Märtsis andis rahandusminister nõusoleku Liivi Offshore OÜ võõrandamiseks Enefit Greenile, millele järgnes tehingu ettevalmistamine ja tingimuste auditeerimine.

Liivi lahe meretuulepargi plaanitav võimsus on üks gigavatt ja eeldatav toodang umbes neli teravatt-tundi aastas. Arendusala jääb Kihnu ja Häädemeeste ranniku vahele.

Praegu on käimas tuulepargi keskkonnamõjude hindamiseks vajalikud uuringud ja tuulepargi tehnilise lahenduse eelanalüüs. Riik on algatanud eriplaneeringu tuulepargi võrguühenduse rajamiseks.

2021. aastal sõlmis Eesti Energia avamere tuulepargi rajamiseks koostöökokkuleppe meretuule arendajaga Ørsted. 

Liivi meretuulepark on teine meretuuleenergia arendusprojekti Enefit Greeni portfellis. Ettevõte arendab ka 1,1-gigavatist meretuuleparki Hiiumaast põhjas, mille tootmise algus on plaanitud pärast 2030. aastat.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: